Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wigilijne spotkanie z samorządowcami Chełmży - 22.12.2017

11 grudnia w Sali Mieszczańskiej Chełmżyńskiego Ratusza odbyła się działkowa wigilia z udziałem działkowców miasta, przedstawicieli Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD, który reprezentowany był przez Prezesa OZ – p. Piotra Gadzikowskiego, Wiceprezesa OZ – p. Leszka Konefała, Sekretarza OZ – p. Czesława Kozikowskiego oraz Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej – p. Janusza Pączkowskiego, natomiast lokalny samorząd reprezentowali: Jerzy Czerwiński - Burmistrza Miasta Chełmży, Jacek Czarnecki - Wójt Gminy Chełmża, Janusz Kalinowski - Przewodniczący Rady Miejskiej Chełmży, przedstawiciel Komisariatu Policji w Chełmży, Krzysztof Zduński Dyrektor Banku Spółdzielczego w Brodnicy Oddział w Chełmży, Damian Wasilewski - Dyrektor Biura Poselskiego Posła Pawła Szramki i członków społeczności wsi Kiełbasin współpracującej z Chełmżyńską Radą Działkowców. W trakcie uroczystości Alfons Zacharek został uhonorowany przez Prezesa Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Prezydium  Krajowej Rady PZD - odznaką Zasłużony dla Polskiego Związku Działkowców.

     Współpracujący z chełmżyńskimi działkowcami samorządowcy miasta i gminy Chełmża zostali wyróżnieni przez Piotra Gadzikowskiego okolicznościowym medalem z okazji 120–lecia powstania idei ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich w powiązaniu do założenia rodzinnego ogrodu działkowego „Kąpiele Słoneczne” uznawanego za kolebkę ruchu działkowego.

     Z racji, że uroczystość miała podniosły charakter spotkania wigilijnego, nie mogło zabraknąć tradycyjnego łamania się opłatkiem jak również życzeń, wśród których dominowały życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Nie obyło się bez tradycyjnie bogatego w tradycyjne potrawy stołu.

 

Foto: Marcin Seroczyński

Autor: Franciszek Kuczka

 

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.