Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Narada szkoleniowa dla zarządów ROD z terenu działania siedleckiej Delegatury OZM PZD - 21.12.2017

15 grudnia br. w Siedlcach odbyła się narada szkoleniowa dla  zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu działania siedleckiej  Delegatury. Głównym tematem spotkania była prezentacja programu  finansowo-księgowego DGCS PZD System dedykowanego dla ROD.

Prezentację poprowadził pan Mariusz  Gaj, kierownik biura OZM PZD. Przedstawił on zalety oraz łatwą obsługę tego programu, udowadniając, że wdrożenie programu w ROD jest proste i może  bardzo ułatwić zarządzanie ogrodami działkowymi. Prezesi ROD zadawali wiele  merytorycznych pytań, co do sposobu działania tego programu oraz warunków, jakie należy spełnić, aby wejść w jego posiadanie.

W dalszej części pan Mariusz Gaj omówił różnicę pomiędzy umową  zleceniem, a umową o dzieło, podkreślając, iż umowy o dzieło praktycznie nie powinny być zawierane w ROD.  W czasie spotkania przypomniano również  zebranym poprawną procedurę wypowiedzenia umowy dzierżawy działkowej, aby była skuteczna i zgodna z przepisami  związkowymi.

Kierownik biura OZM PZD zapoznał także zarządy ROD z przypadkami wypadków jakie mają miejsce na terenie  ogrodów i przestrzegł przed negatywnymi skutkami takich wypadków oraz  ponoszeniem przez zarządy odpowiedzialności w takich sytuacjach. Ogrody  posiadają polisy ubezpieczeniowe obejmujące majątek ogrodu i wskazane byłoby, aby zarządy zawarły również polisy OC w związku ze wspomnianymi wypadkami na terenie ROD.

 

Kierownik Delegatury OZM PZD w Siedlcach

Teresa Radzikowska

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.