Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie w Wyrzysku - 12.12.2017

W dniu 7 grudnia br. odbyło się spotkanie w Wyrzysku – miasto – gmina, które jako pierwsze w okręgu pilskim przyjęło trzy lata temu stosowną uchwałę umożliwiającą wspieranie finansowe ROD.

Tą pierwszą uchwałą pani Burmistrz Bogusława Jagodzińska i Rada Miasta dała impuls i wzorzec dla samorządów Północnej Wielkopolski. To na bazie tej uchwały, następne tak licznie nasze samorządy przyjmowały swoje miejscowe uchwały. W Wyrzysku od momentu uchwalenia ustawy, corocznie i w przyszłym budżecie gminy również są środki finansowe na wspieranie działalności miejscowego Rodzinnego Ogrodu „Pod Słonecznikiem”.

         W trakcie naszego spotkania, w którym uczestniczył prezes ROD kol. Czerwiński Roman i skarbnik kol. Bogdan Knioła wraz z prezesem OZ kol. Marianem Praczykiem podsumowano i podziękowano za dobre współdziałanie w minionym okresie oraz wskazano na dalsze potrzeby w unowocześnianiu ogrodowej infrastruktury by jeszcze lepiej realizować program „otwartych ogrodów”. Zaproponowane zostały następujące rozwiązania:

- przekazanie dla miejscowej szkoły wolnej działki, by dzieci i młodzież uczyła się całorocznej uprawy i na wzór sąsiedniej gminy Łobżenica skorzystać ze środków WFOŚiGW,

- szersze niż dotychczas wykorzystanie ogrodowych możliwości terenowych na organizację otwartych imprez np. nauka przetwarzania owoców i warzyw wraz z miejscową organizacją KGW, ROD na corocznych dożynkach, dziadkowie wraz z wnukami w ROD przy wsparciu Koła ZEiR, „majówka” dla mieszkańców na terenie ROD w przyszłym roku, wieczór wspomnień na terenie ROD w 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego wspólnie z miejscowa szkołą noszącą im. Powstania Wielkopolskiego wraz z rodzinami powstańców i in.

         Na organizację w/w zadań programowych Pani Burmistrz zadeklarowała dalszą pomoc i wsparcie.

         Na zakończenie Pani Burmistrz raz jeszcze serdecznie podziękowała za otrzymany medal na uroczystym posiedzeniu OZ z okazji 120-lecia ruchu działkowego i wzajemnie złożono życzenia świąteczne i noworoczne.

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio