Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Spotkanie czarnkowskich Prezesów ROD z Burmistrzem - 07.12.2017

W dniu 04.12.2017 roku w Urzędzie Miejskim w Czarnkowie odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Franciszka Strugały z  Prezesami ROD z terenu miasta Czarnkowa, w  spotkaniu uczestniczył Prezes OZ PZD w Pile Marian Praczyk oraz Radny Rady Miasta Czarnków Tadeusz Mendyk.

Spotkanie z Burmistrzem Miasta dotyczyło aktualnej sytuacji ogrodów oraz było  również okazją do podziękowania za zrozumienie naszych spraw i przedstawienie ważnych tematów i zadań jakie są realizowane na terenie czarnkowskich ogrodów.

Omówione zostały sprawy dotyczące  bezpieczeństwa w ogrodach i estetyki  terenów przylegających do ogrodów.

Poruszono także zostały sprawy związane z tworzeniem przez ogrody warunków do integracji z mieszkańcami Czarnkowa oraz z innymi organizacjami społecznymi.

Uczestniczący w spotkaniu Prezes OZ PZD Marian Praczyk podziękował Burmistrzowi za przyjęcie regulacji prawnych umożliwiających przydzielanie Ogrodom dotacji na modernizacje i utrzymanie infrastruktury ogrodowej, ponadto  przypomniał  o jubileuszu 120 - lecia istnienia ogrodów działkowych w Polsce i imprezach z okazji tej rocznicy zorganizowanych.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej i serdecznej atmosferze i zgodnie stwierdzono, że ogrody na terenie naszego miasta nadal  będą  oazą spokoju i piękna i zawsze będą mogły liczyć na wsparcie i  przychylność  w swojej działalności ze strony Burmistrza Miasta Czarnkowa.

W tym samym dniu kolejne spotkanie odbyli Prezes OZ M. Praczyk i Prezes ROD im. St.Staszica w Czarnkowie z Wójtem sąsiedniej gminy Lubasz. W/w ROD położony jest na terenie tej gminy. Omówiono potrzeby związane z naprawą drogi dojazdowej do ROD, która w wyniku tegorocznych, niekorzystnych warunków atmosferycznych została bardzo zniszczona. Wójt zadeklarował, że gmina jeszcze w bieżącym roku wykona niezbędny remont.

Zaproponowano również, by gmina powróciła do wnioskowanej wcześniej, uzgadnianej z UM w Czarnkowie możliwości przekazania terenu w/w ROD w granice miasta. Wójt zapewnił, że w pierwszych miesiącach przyszłego roku, po uzgodnieniach z radą zaproponuje dokonanie wnioskowanych zmian terytorialnych.

Na zakończenie spotkania, wzajemnie złożone zostały życzenia świąteczne i noworoczne.

 

Wojciech Urban

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio