Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Podsumowanie projektu „Przyroda w mieście” 2017 - 04.12.2017

W dniu 24 listopada 2017 roku odbyło się oficjalne podsumowanie projektu "Przyroda w mieście" realizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku we współpracy z Polskim Związkiem Działkowców - Okręgowym Zarządem w Gdańsku. 

Spotkanie to odbyło się w siedzibie PZD. Wsród zaproszonych gości byli zarówno przedstawiciele Zarządu PZD oraz Zarządu LOP. Jedną z części zrealizowanego projektu był konkurs plastyczno-fotograficzny "Przyroda w mieście", dlatego wśród gości znaleźli się również laureaci konkursu wraz ze swoimi opiekunami. 

Cała uroczystość rozpoczęła się od krótkiej prezentacji obrazującej wszystkie działania realizowane podczas całego projektu. Obszernemateriały zdjęciowe świadczyły o dużym zainteresowaniu młodych ludzi przyrodą otaczającą miejsca naszego zamieszkania. W okresie wiosennym w ramach projektu przeprowadzony został cykl zajęć edukacyjnych w szkołach. Uczniowe chętnie brali czynny udział w takich zajęciach. Drugim równie ciekawym elementem zarówno dla młodzieży jak i dorosłych była praktyczna nauka budowy domków dla jeży i owadów. Uczniowe wykonywali domki z gliny lub butelek wypełnionych łodygami trzciny. Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańku przedstawiciele LOP mogli również zakupić takie domki, które następnie wraz z domkami przygotowanymi przez uczniów uroczyście przekazali do Polskiego Związku Działkowców - Zarządu Okręgu w Gdańsku, które z kolei zostały powierzone właścicielom ogródków działkowych, gdzie umieszczone w ogrodach mogą pełnić funkcje - mieszkania dla zwierząt. 

Po krótkiej prezentacji nadszedł czas na główny punkt programu całego spotkania, czyli oficjalne wręczenie nagród i dypolmów laureatom konkursu plastyczno-fotograficznego "Przyroda w mieście". Gratulacje młodym uczestnikom konkursu składali Wiceprezes PZD Pan Stanisław Kasperek oraz Przedstawiciele Zarządu LOP Pani Elżbieta Szyler i Pani Wiktoria Rocławska. Nie obyło się bez gromich oklasków i aplauzów. 

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem laureatów na tle galerii nagrodzonych prac, którą każdy może podziwiać w siedzibie PZD - Zarządu Okręgu w Gdańsku. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz opiekunom prac. Dziękujemy za tak liczny udział w różnych przedsięwzięciach projektu "Przyroda w mieście" oraz życzymy dalszych sukcesów. 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio