Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Kolegium Prezesów na posiedzeniu Komisji Rady Miasta Piły - 01.12.2017

W dniach 22 i 23 listopada br. kierownictwo Kolegium Prezesów powiatu pilskiego (Czesław Wiśniewski, Ryszard Grzelak, Genowefa Chomont, Tadeusz Truty) wraz z Prezesem OZ PZD Marianem Praczykiem wzięło udział w posiedzeniach Komisji Rady Miasta Piły: Komisji Gospodarki Miejskiej i Komisji Budżetu i Rozwoju Miasta.


Wcześniej do Prezydenta i Rady Miasta złożono wniosek o zabezpieczenie środków dla ROD zapotrzebowanie ROD m. Piły na remonty infrastruktury ogrodowej, a przede wszystkim kompleksowe rozwiązanie czyszczenia i regulacji bardzo licznych cieków wodnych w rejonie największego skupiska ROD wzdłuż ul. J. Paderewskiego.
Po zapoznaniu się z w/w problemami Komisje uznały, że niezbędne jest powołanie przez Prezydenta Miasta zespołu do szczegółowego, fachowego opracowania całościowego programu dotyczącego ROD i całego terenu wraz z osiedlami i parkiem miejskim, a następnie wprowadzenie zadania do budżetu miasta.
Działkowcy wnioskowali także o podjęcie stosownej uchwały RM (podobnie jak inne sąsiednie samorządy z Północnej Wielkopolski) umożliwiające m.in. finansowe wsparcie naszych ROD.
W najbliższym czasie powinien powstać zespół opracowujący całościowo w/w problematykę z udziałem przedstawicieli naszych ROD, a wypracowany i przyjęty program zgłoszony do realizacji w kolejnych budżetach miasta.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio