Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Krajowa Rada PZD dofinansowała budowę świetlicy w ROD Nowy Młyn w Poznaniu - 13.11.2017

Działkowcy z ROD Nowy Młyn w jubileusz 35-lecia oraz Dzień Działkowca obchodzili w nowo wybudowanej świetlicy. Inwestycja została zrealizowana rekordowo szybko, bowiem w zaledwie pół roku udało się zrealizować uchwałę Walnego Zebrania o budowie Domu Działkowca. Tak szybkie wykonanie pawilonu możliwe było dzięki udzielonej pożyczce z Funduszu Samopomocowego będącego w dyspozycji Krajowej Rady. Dotacji udzielił również OZ PZD Poznań.

Na walnym zebraniu które odbyło się 29.04.2017 r. działkowcy ROD Nowy Młyn w Poznaniu podjęli uchwałę o budowie „pawilonu gospodarczo-świetlicowego”. Dotychczasowe pomieszczenia biurowe były bardzo skromne , nie dawały możliwości obywania zebrań działkowców jak i posiedzeń organów ROD.
Dzięki inicjatywie Zarzadu pracującego pod kierownictwem Prezesa Wiktora Ratajczaka, przygotowano założenia techniczne pawilonu oraz wstępnie rozpoznano możliwości technologiczne i cenowe realizacji takiego obiektu. Zdecydowanej większości działkowców przedłożona propozycja wydała się interesujacą i spełniająca oczekiwania w tym względzie. Działkowcy podejmując uchwałę o inwestycji upoważnili Zarząd do doprecyzowania szczegółowych ustaleń.
Ogłoszony przetarg wygrała firma, która zaproponowała budynek wykonany z „płyty obornickiej” (warstwowa) o powierzchni zabudowy 54 m2 . W budynku zlokalizowana jest świetlica o powierzchni 36 m2, pomieszczenie biurowe, zaplecze kuchenne oraz sanitariat. Jest również WC ogólnodostępne z bezpośrednim wejściem. Budynek wyposażono w instalację elektryczną z oświetleniem ledowym, wodociągową i kanalizacyjną wraz z szambem oraz ogrzewanie elektryczne. Budowę zakończono w październiku br., tak że Teraz tylko pozostaje w przyszłym roku zagospodarowanie otoczenia pawilonu, ale „to już pestka”, jak mówią działkowcy, a wtedy to będzie prawdziwy Dom Działkowca.
JK

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.