Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Drugie urodziny Klubu Działkowca "Zielony Zakątek" - 07.11.2017

Klub Działkowca „Zielony Zakątek” zrzesza ludzi o podobnych zainteresowaniach.  Upowszechnia  różnego rodzaju nowości w dziedzinie rękodzieła.  Na zajęciach powstają przedmioty użytkowe i dekoracyjne w zyskujących na popularności technikach :  decoupage, decoupage 3D, quilling, filcowanie, haft wstążeczkowy, czy zdobienie styropianowych form cekinami , pasmanterią i innych.

Celem powstania klubu działkowego było stworzenie miejsca,  w którym członkowie stowarzyszenia ogrodowego pod egidą Polskiego Związku Działkowców, głównie osoby, które okres pracy zawodowej mają już za sobą. Przejście na emeryturę to nie koniec aktywności. Dla wielu osób starszych to początek odkrywania nowych pasji.  Tak więc  seniorzy i nie tylko, w naszym działkowym klubie ciekawie spędzają czas i rozwijają swoje zainteresowania. Nasze spotkania to odskocznia od codzienności oraz możliwość poznania nowych technik rękodzielniczych i wymiany doświadczeń. Stałe bywalczynie klubu na zajęciach zapoznały się z wieloma sposobami na ozdabianie i tworzenie różnych przedmiotów. Jednak grupa się powiększa i przychodzą nowe Panie, dlatego wiele technik będziemy powtarzać. Od początku naszej działalności przygotowujemy kartki świąteczne, które z serdecznymi życzeniami trafiają do rąk różnych działaczy, przedstawicieli władz miejskich, parlamentarzystów oraz przyjaciół PZD. Działamy już dwa lata, ciągle poznajemy nowe techniki ostatnio  powstają piękne prace techniką kanzashi. Jest to technika pochodząca z Japonii. Japonki wpinały we włosy kwiaty wykonane ze wstążki. Spodobała się nam ta technika i postanowiłyśmy zrobić różne ozdoby.

 

Wielkim wyróżnieniem dla nas była możliwości wykonania dekoracji na Okręgowe Dni Działkowca Grudziądz 2017 połączone z Jubileuszem 120-lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. Nasze kotyliony w kolorach związkowych zdobiły namioty podczas uroczystości. Nie zamykaj się w czterech ścianach z telewizorem, jeśli masz w sobie dużo pasji i energii do działania zapraszamy. Nasz klub działający w Grudziądzu to najlepszy dowód na to, że takie miejsca dla działkowców  są potrzebne.

 

 

Małgorzata Jasińska – Prezes ROD „Niezapominajka” w Grudziadzu

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio