Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wystawa Plenerowa – Ślady wielokulturowości Górnego Śląska na przykładzie Ogrodów Szreberowskich i Jordanowskich w Katowicach - 26.10.2017

Od dnia 21.10.2017r. na terenie ROD  im. T. Kościuszki w Katowicach, założonego w 1909 roku można podziwiać  wystawę plenerową pn.  "Ślady wielokulturowości Górnego Śląska na przykładzie Ogrodów Szreberowskich i Jordanowskich w Katowicach". 

Wystawa jest wspólnym projektem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców w Katowicach oraz Fundacji Dom Modernisty w Katowicach.

Wszyscy zainteresowani mają szansę ją zobaczyć, wystarczy do dnia 21.11.2017r. udać się na teren ROD im. T. Kościuszki w Katowicach przy ul. Barbary 23.

Ekspozycję tworzy 10 plansz o historii i unikatowych walorach katowickich ogrodów, przygotowanych przez Annę Aderek z katowickiej ASP.

Jak podkreśla Wojciech Siegmund, wystawa to także hołd dla działkowców, którzy przez ostatnie 30 lat walczyli o zachowanie tego miejsca zgodnie z jego pierwotną funkcją i założeniami.

 

Opis relacji z otwarcia wystawy znajduje się tutaj.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio