Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody Dni Działkowca w ROD Wł. Sikorskiego w Lęborku - 26.10.2017

W dniu 20.10.2017r Rodzinny Ogród Działkowy Wł. Sikorskiego w Lęborku zorganizował imprezę z okazji „Dnia Działkowca.  Uroczystość odbyła się w restauracji „ARKADA” w związku z tym, że ROD nie posiada własnej świetlicy. 
W uroczystości udział wzięło 70 działkowców, oraz zaproszeni goście w osobie Pana Burmistrza Witolda Namyślak, Zarządu ROD, Komisji Rewizyjnej  ROD, wyróżnionych działkowców oraz Pani Longiny Ciesielskiej przedstawiciela Okręgowego Zarządu PZD. 


Uroczystość otworzył Pan Kazimierz Adamczyk Prezes Zarządu ROD Wł. Sikorskiego , który w swoim wystąpieniu poinformował zebranych  działkowców o tym ,że w 2017 roku  jest jubileusz 120 lecia  ruchu ogrodnictwa działkowego  na ziemiach polskich. Obchody 120 -lecia ruchu ogrodnictwa działkowego odbyły się w dniu 1 lipca 2017r.Koźminie Wielkopolskim  na terenie jednego z najstarszych ogrodów w Europie.  W swoim wystąpieniu podziękował działkowcom za zaangażowanie na rzecz ROD, który istniej już ponad 50 lat i położony jest w graniach miasta Lęborka i Nowej Wsi.

Następnie wręczono Panu Burmistrzowi Medal Jubileuszowy„ Za wybitne zasługi dla rozwoju ogrodów działkowych„ przyznany przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców, oraz dyplomy z okazji Jubileuszu 120- lecia  ogrodów działkowych w Polsce  dla zasłużonych działkowców również przyznane przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców. Pan Prezes Zarządu ROD Kazimierz Adamczyk wręczył dyplomy dla wyróżnionych działkowców oraz dwa wyróżnienia dla  działkowców biorących udział w okręgowym konkursie „Wzorowa Działka Roku 2017”.                                                                     
                                                                  Longina Ciesielska
                                                             Instruktor ds. ogrodniczych   

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio