Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Plener Malarski w ROD „Neptun” w Starogardzie Gdańskim - 25.10.2017

Dnia 21 września 2017 r. na terenie ROD ,, NEPTUN’’ w Starogardzie Gdańskim odbył się  plener malarsko-rękodzielniczy studentek starogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście osób z pracowni plastycznej UTW działającej pod kier.p. Ewy Landowskiej oraz pracowni rękodzielniczej UTW działającej pod kier. p. Marii Erdanowskiej. Środki na zorganizowanie spotkania pozyskano z funduszu inicjatyw lokalnych gminy miejskiej Starogard Gdański, co pozwoliło zakupić pomoce niezbędne do malowania i dziergania (pędzle, farby, włóczki, druty, szydełka itp.).

 

Urok ogródków działkowych w porze, gdy odchodzące powoli lato ustępuje miejsca jesieni oraz piękna, słoneczna w tym dniu pogoda wprost zachęcały do tworzenia. Panie plastyczki szkicowały i namalowały kilka obrazów. Natomiast z pracowni rękodzielniczej dziergały drobiazgi – serwetki, czapki, szaliki itp. Poza twórczą pracą był także czas na chwilę relaksu przy kawie. Spotkanie trwające ok. 4 godziny upłynęło w bardzo miłym nastroju. Studentki starogardzkiego UTW dziękują Prezesowi i Zarządowi ROD "Neptun’’ za udostępnienie terenu ogrodu, świetlicy i za pomoc w zorganizowaniu pleneru.

 

Współpraca ze studentkami UTW trwa i rozwija się od pewnego czasu. Prace rękodzielnicze studentek UTW były wystawione podczas ubiegłorocznych Okręgowych Dni Działkowca w Starogardzie Gd a w 26 lipca br. podczas festynu, którego inicjatorami byli seniorzy ogrodu zorganizowano wystawę malarską i rękodzielniczą. Wystawa była mile przyjęta przez działkowców i zaproszonych gości.

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej ROD,, Neptun’’ Barbara Targab

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio