Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jesienne spotkanie w ROD „Pigwa” we Włocławku - 18.10.2017

Wczesnojesienne, coraz krótsze dni nie zachęcają działkowców do podejmowania  z entuzjazmem prac w ogrodzie na wzór zaangażowania wiosennego. Na działkach robi się coraz szarzej, coraz mniej tryskających kolorami krzewów i kwiatów. Robi się smutno, zaczynamy intensywnie myśleć o przygotowaniu działki do okresu zimowego.

     Nie poddając się jednak melancholijnej atmosferze zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pigwa” we Włocławku starał się dokonać oceny dotychczasowej, prawie całorocznej pracy na rzecz ogrodu. Tak więc na wrześniowym posiedzeniu zarządu ROD w którym uczestniczyli, oprócz członków zarządu, także wyróżnieni działkowcy wiele słów poświęcono  budowanej od podstaw, skromnej gabarytowo siedzibie zarządu. Obiekt, prawdopodobnie udostępniony zostanie także działkowcom sąsiadującego ROD Ustronie i będzie miejscem nie tylko gromadzenia dokumentacji i sprzętu ogrodowego ale miejscem bieżących spotkań działkowców z dyżurującymi członkami zarządów, zaproszonymi przedstawicielami związku czy też po prostu miejscem zapoznawania się z fachowymi wydawnictwami związkwymi.

        Prezes zarządu Jan Krzyżanowski oraz zaproszony przedstawiciel Prezydium OZ T-W PZD w Toruniu, opiekun ogrodu Mirosław Piechocki zwrócili uwagę zebranych na jubileusz 120 lecia ruchu ogrodnictwa w Polsce i związane z tym liczne okolicznościowe uroczystości organizowane z tej okazji na różnych szczeblach naszego związku. Wspomniano zatem inaugurację tego wydarzenia z udziałem najwyższych władz związkowych na cele z prezesem KR PZD Eugeniuszem Kondrackim  w Koźminie Wlkp. oraz Okręgowe Dni Działkowca w Grudziądzu. To właśnie utworzenie ROD „Kąpiele Słoneczne” w Grudziądzu,  równo 120 lat temu uznano za rok powstania ruchu ogrodnictwa w naszym kraju.

        Co prawda ROD Pigwa we Włocławku swoje 40 lecie istnienia świętował w ubiegłym roku, ale w czasie tegorocznych, okręgowych uroczystości nie zapomniano o wyróżnieniu listem gratulacyjnym i okolicznościowym Medalem 120 lecia naszego pierwszego i wieloletniego prezesa ogrodu Pana Czesława Budzyńskego.

        Zarząd ogrodu, podkreślając znaczenie zaangażowania społecznego i troski o wygląd swoich działek jak i ogrodu postanowił wyróżnić grupę działkowców odznaczeniami związkowymi. Brązową odznakę Zasłużony Działkowiec wyróżnionym wręczyli: przedstawiciel Prezydium OZ Mirosław Piechocki w asyscie prezesa ogrodu Jana Krzyżanowskiego.

      

         Osoby wyróżnione chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i uwagami  oraz ogrodowym doświadczeniem. Podkreślano widoczne, korzystne zmiany zarówno w estetyce i zagospodarowniu terenów ogrodu jak i w jego właściwym  zarządzniu .

 

        Spotkanie przebiegło w serdecznej, rodzinnej atmosferze przy kawie i ciasteczkach. N ie obyło się bez oklicznosciowych wspólnych fotografii.

 

        Wyróżnionym gratulujemy !

 

 

 

Tekst i zdjęcia:

Jan Krzyżanowski

Mirosław Piechocki                  

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio