Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Festyn z okazji Dnia Działkowca i jubileuszu 45-lecia ROD „Zachęta” w Wesołej - 18.10.2017

30 września br.  na terenie ogródków działkowych  „ZACHĘTA” w Wesołej odbył się w ramach inicjatywy lokalnej festyn Dzień Działkowca. Każdy uczestnik mały czy duży otrzymał kotylion upamiętniający jubileusz ROD „ZACHĘTA”.

Festyn rozpoczął się szkoleniem z pierwszej pomocy, który prowadził lek. Med. Pan Michał Paszkowski. Na szkoleniu działkowcy nauczyli się jak postępować w czasie zagrożeń takich jak ukąszenie przez kleszcza, żmiję co zrobić jak poczujemy się słabo. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat z apteczką pierwszej pomocy. Jednocześnie odbywało się  szkolenie dla najmłodszych uczestników  pikniku, dzieci mogły dowiedziały się jak bezpiecznie przebywać nad wodą. Szkolenie dla dzieci prowadzili wolontariusze z Wodnego Ratownictwa Rzeczpospolitej którego prezesem jest pan Michał Guzik.

iteraci i pisarze zaprezentowali swoje dzieła i poezje. Wśród nich byli Jan Chruśliński, Bożena Stefańska, Maria Rafanowicz.

Rodzinny Ogród Działkowy „ZACHĘTA” obchodził jubileusz 45-lecia istnienia. Prezes Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD pan Krzysztof Podlewski wręczył puchar z okazji jubileuszu oraz order pani Beacie Zawistowskiej z okazji 120-lecia istnienia  ogrodnictwa działkowego w Polsce . Najbardziej zasłużonym działkowcom zostały przyznane dyplomy z okazji 120 lecia. Przyszedł czas na uroczysty tort, gdzie działkowcy, mieszkańcy osiedla i dzielnicy Wesoła razem wspólnie świętowali.

Festyn zakończył się dyskoteką którą prowadził DJ Miro, zabawa trwałą do późnych godzin wieczornych.

Podczas całego festynu mieszkańcy dzielnicy mogli skosztować przepysznych ciast które upiekły panie działkowiczki, bigosu z dziczyzny i kiełbaski z grilla ufundowanej w ramach inicjatywy lokalnej Dzień Działkowca- festyn międzypokoleniowy, podziwiać rękodzieło działkowców.

Atmosfera była wspaniała, mieszkańcy bawili się świetnie, kolejne spotkanie w sylwestra.

 

Prezes ROD „ZACHĘTA” w Wesołej

Lidia Mierzejewska


Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio