Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 35-lecia w ROD „Nad Strumykiem” w Ostrowcu Świętokrzyskim - 17.10.2017

W dniu 14 października br. działkowcy z liczącego blisko 140 działek ROD „Nad Strumykiem” w Ostrowcu Świętokrzyskim postanowili uczcić swój ogrodowy jubileusz. To już 35 lat od momentu powstania Ogrodu! W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć słów podsumowań, wspomnień ale także planów. W przygotowanym wystąpieniu dokonano merytorycznego podsumowania mijających 35 lat, tego wszystkiego co udało się wspólnymi siłami dokonać ale też zwrócono uwagę na przyszłość i prowadzoną chociażby rozbudowę Domu Działkowca. Nie zabrakło także docenienia tych, którzy na przestrzeni owych kilkudziesięciu lat poświęcali swój czas i trud w pracy społecznej dla wspólnego, ogrodowego dobra. Najbardziej zasłużeni otrzymali pamiątkowe dyplomy, odznaczenia związkowe oraz symboliczne upominki rzeczowe.

Wręczono także dyplomy PZD z okazji jubileuszu 120 – lecia ogrodnictwa działkowego oraz jubileuszowy medal Krajowej Rady PZD dla Pani Zofii Baran – wieloletniego prezesa ROD, byłego członka OZ i nadal aktywnego skarbnika Ogrodu.

Zwieńczeniem tej części uroczystości było wręczenie dla Ogrodu dwóch okolicznościowych pucharów z okazji tegorocznego święta ROD – od Prezydium OZ Świętokrzyskiego i Prezesa PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego.

Jak podkreślono, jubileusz ogrodowy jest swoistą „cegiełką” w wielkim, ogólnopolskim jubileuszu 120 – lecia ruchu ogrodnictwa działkowego i każda tegoroczna uroczystość ogrodowa wpisuje się w to ogólnopolskie świętowanie!

Wyjątkowego charakteru uroczystości dodał bez wątpienia fakt uczestnictwa w niej Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Pana Jarosława Górczyńskiego, który na ręce Prezesa ROD – Pana Zbigniewa Żmudy, przekazał list gratulacyjny. W skierowanym słowach Pan Prezydent podkreślił, po raz kolejny już, swoje uznanie dla ogrodowej pracy, trudu jaki ona niesie ale też i radości dla samych działkowców oraz także ich rodzin. Niezmiernie cenna jest w opinii Pana Prezydenta niezmienność ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce i niesłabnąca chęć użytkowania indywidualnej działki w ROD.

Prezydent J. Górczyński zapewnił zebranych o swojej dalszej życzliwości i wymiernej pomocy ostrowieckim ogrodom, aby mogły być one jeszcze okazalszymi miejscami wypoczynku mieszkańców Miasta i ich rodzin.

Pan Prezydent zaprezentował wszystkim zebranym otrzymany w ubiegłym tygodniu na uroczystym posiedzeniu OZ jubileuszowy medal Krajowej Rady PZD podkreślając, że stanowi on dla niego niezmiernie ważne i cenne wyróżnienie. Jest także motywacją do dalszej bardzo dobrej współpracy ze stowarzyszeniem ogrodowym PZD i możliwej pomocy dla ROD na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Całości tej wyjątkowej uroczystości dopełniły relacje lokalnych mediów – telewizji kablowejoraz prasy (Echo Dnia Oddział Ostrowiec Świętokrzyski).

 

 

                                                                                              Jan Stańczyk

                                                                                              Dyrektor biura

                                                                                              Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.