Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Uroczyste X posiedzenie Okręgowego Zarządu Małopolskiego w Krakowie - 17.10.2017

W ramach obchodów jubileuszu 120 – lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce w dniu 25 września 2017 roku w siedzibie OZM PZD w Krakowie odbyło się uroczyste posiedzenie OZ połączone z wręczeniem okolicznościowego medalu, nagród i odznaczeń Związkowych.

img_0116.jpg

Z zaproszonych gości posiedzenie uświetniła swą obecnością Skarbnik PZD Pani Barbara Korolczuk. W posiedzeniu udział wzięło wielu zasłużonych działaczy Związkowych, których praca społeczna nie mogła zostać niezauważona, a sama okazja pozwoliła na ich uhonorowanie.

img_0178.jpg

Posiedzenie otworzyła i poprowadziła Prezes OZM PZD w Krakowie Ewa Błachut. Po wprowadzeniu sztandaru wysłuchano hymnu związkowego.

img_0033.jpg

Prezes Ewa Błachut przybliżyła zebranym historię ogrodnictwa działkowego w Polsce oraz dzieje rozwoju ogrodów działkowych na terenie Okręgu Małopolskiego PZD w Krakowie. Kronikę powstawania ogrodów działkowych z rejonu Nowego Sącza zostały przybliżone przez członka OZM PZD w Krakowie Panią Elżbietę Jachnik.

img_0039.jpg

Posiedzenie było doskonałą okazją do wręczenia dyplomów z okazji 120- lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce oraz medali dla najbardziej zasłużonych działaczy Związkowych.

img_0217.jpg

Instruktor do spraw ogrodnictwa w OZM PZD w Krakowie Pani Joanna Gadzinowska zrelacjonowała przebieg i wagę konkursów organizowanych przez Okręgowy Zarząd Małopolski: na „Wzorową Działkę Roku 2017” oraz „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2017”. Przedstawiła laureatów w poszczególnych kategoriach, którym zostały wręczone nagrody
i dyplomy.

Następnie I Wiceprezes OZM PZD w Krakowie Pani Zofia Mierniczek omówiła przebieg prac nad nowelizacją Statutu PZD. Podała jakich przepisów będzie dotyczyła zmiana oraz wyjaśniła powody prowadzenia prac nowelizacyjnych.

Kolejno podjęto uchwały organizacyjne, w przedmiocie wygaszenia mandatów członków OZM PZD w Krakowie oraz w zakresie dokooptowania nowych członków, których przyjęto z nadzieją na aktywną współpracę.

OZM PZD w Krakowie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio