Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Żywe lekcje przyrody w ROD im. Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp. - 11.10.2017

Zakończenie roku integracyjnego dla dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej w ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp.

 2 października 2017r  z udziałem licznych dzieci przedszkolnych z wychowawcami i dzieci działkowców zakończyliśmy kolejny nasz udział w ramach otwartego programu skierowanego do społeczności Miasta Środy, który cieszy się w naszej Oazie Zieleni dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród dzieci i dorosłych. Program integracyjny miał na celu zbliżenie i zapoznanie praktyczne dzieci z rzeczywistością pod tytułem:  Żywe Lekcje Przyrody na Łonie Natury.

Poprzez objaśniania polegające na przedstawianiu rzeczywistego wpływu pogody na rozwój roślin, udział w tym owadów w zapylaniu kwiatów i korzyści dla dzieci  i dorosłych poprzez większe urodzaje owoców i warzyw a w szczególności produkcji miodów i innych produktów pszczelich w ulach  przez pszczoły zbierające pyłek z kwiatów. Przedstawiciel SSI naszego ogrodu z udziałem Prezesa ogrodu przybliżyli uczestnikom sposób zabezpieczania roślin na zimę a w szczególności pszczół w ulach na trudny długi okres zimowy, oraz ich zabezpieczenie w pokarm na przeżycie do wiosny. Po długim przebywaniu na działkach na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali słodycze z fundacji   przedstawicieli Miasta i Powiatu. W zadość uczynienie każdego roku w ramach współpracy otrzymujemy programy rozrywkowe i jasełki z udziałem zespołów dziecięcych na naszych uroczystościach opłatkowych zorganizowanych społecznie z udziałem członków zarządu i komisji oraz członków społecznego aktywu ogrodu i zaproszonych gości. Każde kolejne spotkania przynoszą nam nowe niespodzianki i wyzwania do dalszej intensywnej pracy dla dobra i popularyzacji ogrodnictwa działkowego.  

        

        Treść i zdjęcia . Zenon Król.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.