Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

60 lat ROD „Witaminka” w Oświęcimiu Zaborzu - 09.10.2017

W dniu 9 września 2017 roku, w piękny, słoneczny dzień na terenie ROD Witaminka w Oświęcimiu Zaborzu świętowano jubileusz 60-lecia Ogrodu. W uroczystościach uczestniczyły władze miasta, gminy, reprezentacje zaprzyjaźnionych ogrodów, oraz przede wszystkim i najliczniej Działkowcy naszego Ogrodu.

Prezes zarządu Ogrodu Pani Krystyna Kozłowska witając wszystkich przybyłych Gości i Działkowców, przedstawiła krótko historię Ogrodu. Pamięć o działaczach i działkowcach, których już nie ma wśród nas uczczono chwilą ciszy. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach z uznaniem wypowiadali się pod adresem Zarządu Ogrodu, oraz Działkowców. Na ręce Pani Prezes przekazali podziękowania i życzenia.

 

Przedstawiciel Małopolskiego Okręgowego Zarządu – Pan Andrzej Dyczko – odczytał życzenia przesłane przez Pana Eugeniusza Kondrackiego, Prezesa PZD, oraz wręczył pamiątkowy puchar. Z okazji jubileuszu okolicznościowy dyplom, oraz puchar, na ręce Wiceprezesa Zarządu Pana Andrzeja Karasińskiego, przekazało również Prezydium OZ w Krakowie.

Okolicznościowy dyplom i medal z okazji 120-lecia Ogrodów Działkowych w Polsce wręczono Prezes Ogrodu Krystynie Kozłowskiej.

Potem przyszedł czas na odznaczenie i wręczenie upominków najstarszym działkowcom, oraz wyróżniającym się podczas pracy społecznej na rzecz naszego Ogrodu. Najbardziej zasłużeni działkowcy zostali wyróżnieni odznaką „Zasłużony Działkowiec”: srebrną odznakę otrzymało pięciu działkowców, brązową sześciu.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najpiękniejszą działkę przeprowadzony w trzech kategoriach: rekreacyjna, uprawna, rekreacyjno-uprawna. Nagrodzono pięć pierwszych miejsc, siedem miejsc drugich, oraz 3 miejsca trzecie. Ponadto wyróżniono aż 25 niebanalnych działek.

Na zakończenie części oficjalnej podziękowania dla Zarządu Ogrodu i Organizatorów uroczystości jubileuszowych złożyła jedna z członkiń naszego Ogrodu, Pani Danuta Baklarz.

Po części oficjalnej wszyscy obecni mieli okazję wysłuchać i zobaczyć program artystyczny, na który składały się występy dzieci z przedszkola w Zaborzu, tańce, recytacje i piosenki, wziąć udział w licznych konkursach – m.in. w biegu o Puchar Prezesa ROD Witaminka.

Działkowcy wraz z rodzinami przynieśli ze sobą własne wyroby kulinarne, przetwory z warzyw i owoców wyhodowanych na swoich działkach, których można było spróbować. Nie obyło się oczywiście bez wystawy plonów.

Zarząd Ogrodu zorganizował również coś dla podniebienia – był słodki poczęstunek, dania z grilla, oraz wspaniała szynka z pieca. Rozpoczęła się również zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

                                                                                                                                                                            Wiceprezes Zarządu ROD Witaminka                                                                                                                                                                                      Andrzej Karasiński

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio