Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie dożynkowo-biesiadne w ROD „Stokrotka” w Sędziszowie - 06.10.2017

Zgodnie z corocznym zwyczajem, wczesnym popołudniem 30.09.2017 r. na podsumowanie roku działkowego spotkały się rodziny działkowe w ROD „Stokrotka” w Sędziszowie.

Na wstępie Prezes ROD „Stokrotka” Pan Marian Anyszek powitał licznie przybyłych przedstawicieli władz Miasta: Pana Burmistrza Wacława Szarka, Sekretarz Miasta Panią Ewę Kubas – Samociuk, Skarbnika Miasta Panią Lucynę Nahajczuk oraz Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Panią Bożenę Wójcik. W przemówieniu przedstawił bieżące sprawy ogrodu, zaznaczając, że w tym roku obchodzimy 120-lecie ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce, a ogród w przyszłym roku będzie miał już 40 lat. Pan Burmistrz podziękował za zaproszenie i wyraził wdzięczność za dobrą współpracę działkowców z władzami miasta i integrację lokalną.

Uczestniczący w spotkaniu Prezes OZŚ PZD Pan Edward Galus omówił  krótko historię ruchu działkowego: przedstawił ilość ogrodów, działkowców w Polsce i okręgu świętokrzyskim oraz znaczenie ROD dla społeczeństwa. Złożył działkowcom życzenia z okazji dożynek: dużo zdrowia, zadowolenia z ogrodniczych pasji, udanych plonów i przyjemnego odpoczynku na działkach.

Imprezę uświetniła  prelekcja  działkowca – pszczelarza Pana Mariana Kiklińskiego, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił życie pszczół oraz ich znaczenie dla roślin i człowieka. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani miodem z nawłoci.

Następnie rozpoczął się poczęstunek, na który składał się między innymi  osobiście przygotowany przez Prezesa Ogrodu bigos (bardzo smaczny!), liczne sałatki oraz cała góra ciast upieczonych przez Panie działkowiczki. Dla dzieci atrakcją był aparat wytwarzający watę cukrową.

Podczas biesiady działkowcy dzielili się uwagami na temat występujących w tym roku problemów z uprawami działkowymi oraz wymieniali między sobą przepisy na przetwory z działkowych plonów.

Całość imprezy uświetniała muzyka, a impreza dożynkowa w miłej atmosferze trwała do północy. 

Edward Galus

Prezes OZŚ PZD w Kielcach

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.