Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

35-lecie ROD Posanie w Stalowej Woli - 05.10.2017

W dniu 23 września 2017   jubileusz 35-lecia istnienia Rodzinnego Ogrodu Działkowego obchodzili działkowcy z ROD Posanie w Stalowej Woli.

W niezwykle rodzinnej ale podniosłej atmosferze ten najmniejszy ogród na podkarpaciu świętował swoje urodzin, które w tym roku zbiegły się z jubileuszem 120-lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście Prezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego - Agnieszka Sycz, Wiceprezes OZP - Jan Lis, Poseł na Sejm RP - Rafał Weber, Prezydent Miasta  Stalowej Woli - Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miasta Stalowej Woli - Stanisław Sobieraj,  Insp. Lucjan Maczkowski - Komendant Powiatowej Policji w Stalowej Woli oraz Kierownik Delegatury OZP w Tarnobrzegu - Aneta Komada.

Uroczystości rozpoczęły się od wysłuchania Hymnu Polskiego Związku Działkowców następnie Prezes ogrodu Wiesław Siembida  powitał zaproszonych gości. W dalszej części poproszono o zabranie głosu Prezes OZP Panią Agnieszkę Sycz. W swoim wystąpieniu Pani Prezes nawiązała do jubileuszu 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce i  przedstawiła aktualną sytuację związku.

Na ręce Prezesa ROD Posanie Pani Prezes wraz z wiceprezesem wręczyła w imieniu Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego okolicznościowy puchar i dyplom z okazji  jubileuszu 35 -lecia ROD z najlepszymi życzeniami dla działkowców. Następnie  dokonała wręczenia odznaczeń związkowych  dla najbardziej zasłużonych działkowców.

Pan Marian Głowacki pierwszy działkowicz ROD Posanie, członek Zarządu tego ogrodu od początku jego istnienia do dnia dzisiejszego, przedstawił historię ogrodu od momentu jego powstawania w 1982 roku  do dnia dzisiejszego.

Zarząd ROD wręczył dyplomy nagrody za najpiękniejsze działki. Młodzi stażem działkowcy przygotowali dyplomy podziękowania dla tych działkowców, którzy są na ogrodzie od samego początku, dziękując za życzliwość wsparcie i cenne wskazówki .

Prezydent Miasta wraz z Przewodniczącym Rady Miasta i Posłem RP  wręczył Prezesowi ROD bon  na kwotę 2000 zł, a Komendant  Powiatowy Policji  - list gratulacyjny.

Po części oficjalnej działkowicze i zaproszeni goście poczęstowani zostali tortem przygotowanym z okazji urodzin ROD Posanie. Dla wszystkich działkowiczów i zaproszonych gości Prezes ROD przygotował pamiątkowe kubki z okazji jubileuszu  35-lecia. Spotkanie działkowców upłynęło w cudownej i miłej j atmosferze. Biesiadowanie trwało do późnych godzin wieczornych.

Aneta Komada

Kierownik Delegatury OZP PZD w Tarnobrzegu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.