Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Z policją na działkach - 05.10.2017

Tutaj życie toczy się inaczej – zapewniają lubińscy działkowcy, którzy gdy tyko mogą zamieniają miejski gwar na zaciszną altankę. Wyjątkowa społeczność świętuje 120-lecie ogrodnictwa działkowego w Polsce, dlatego tegoroczne dożynki obchodzi się wyjątkowo hucznie.

– Okazja jest wyjątkowa dla działkowców, bo tegoroczne dożynki to jednocześnie 120-lecie ogrodnictwa działkowego w Polsce – mówi Robert Klocek, prezes ogrodu działkowego „Uroczysko”, na którym w miniony weekend chlebem, miodem i autorską nalewką z czeremchy żegnano lato. – Tworzymy tutaj małą społeczność, a nasi działkowcy są bardzo zintegrowani, spotykają się często, rozmawiają ze sobą, wymieniają się roślinami. Przed nami też duże inwestycyjne zadanie: chcemy doprowadzić do naszych ogrodów prąd, wszystkim na tym zależy – dodaje.

– Organizujemy i powitanie lata i pożegnanie, szukamy kwiatu paproci, są też dożynki. Na działce spędzam bardzo dużo czasu, zawsze jest tam coś do roboty, a z sąsiadami znamy się od lat. Tutaj życie toczy się inaczej – mówi Bogusia z ROD Tulipany.

Działkowców odwiedzili też lubińscy policjanci, którzy rozdali działkowiczom odblaski i kamiezelki.

– W ubiegłym roku spotkaliśmy się tutaj z miłym przyjęciem i widzimy, że odblaski i kamizelki są przez działkowiczów używane. Mamy nadzieję, że będą służyć bezpiecznym powrotom do domu, zwłaszcza w ciemne, jesienno-zimowe wieczory. I oczywiście przy okazji przypominamy: zero alkoholu za kierownicą, bo tutaj nie będzie już pobłażania – zaznacza st. asp. Sylwia Serafin z lubińskiej komendy.

Spotkanie było też okazją, żeby wyróżnić działkowców, których ogródki stanowią inspirację i powód do zachwytu. Wyróżnienie Wzorowa działka roku 2017 trafiło do trzech gospodarzy z „Uroczyska”: Wandy i Bronisława Winczura oraz Adolfa Maraszka, a także do Łucji i Piotra Żydziaków z ROD „Nowalijka” oraz Danuty i Krzysztofa Łabuzińskiego z ROD „Dolnoślązak”. Jury przyznało drugą lokatę Bogumile i Jerzemu Czeluśniak z ROD „Słonecznik” w Lubinie. W imieniu okręgowego Polskiego Związku Działkowców dyplomy wręczył Kazimierz Okulewski.

źródło: www.lubin.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.