Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusz 40-lecia ROD Wspólnota w Gnieźnie - 04.10.2017

W dniu 9 września 2017 r. ROD Wspólnota w Gnieźnie odbyły się obchody 40-lecia powstania ogrodu. Było to podwójne święto ponieważ w tym roku obchodzony jest także jubileusz 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Pomimo  niesprzyjających warunków atmosferycznych frekwencja dopisała. Wśród zaproszonych gości mieliśmy zaszczyt gościć m.in. Członka Okręgowego Zarządu z  Poznania Pana Zdzisława Stankowiaka oraz Prezesów zaprzyjaźnionych ogrodów.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15:00 uroczystym wprowadzaniem sztandaru i wysłuchaniem hymnu działkowców. Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek oraz zabawa działkowców, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Należy nadmienić, iż uroczystości działkowe odbyły się po sytuacji kiedy ogród działkowy  przez ostatnie 2 lata przeszedł ciężkie chwile. W ubiegłym roku miała miejsce podtopienia, kiedy to zostało zalanych 8 altan, z czego 3 były tak zniszczone, że musiały zostać poddane rozbiórce. W wyniku podmyć i dużej ilości wody przewróceniu uległo 40 metrów płotu. W tym roku nawałnica z 11 sierpnia miała niemal największe skutki w Gnieźnie. Niestety wspólnota ogrodowa bardzo na tym ucierpiała. Zostało przewróconych sporo drzew, w tym 3 bardzo dużych rozmiarów. Zniszczenia ogólne ogrodów są znaczne. W wyniku nawałnic ucierpiały altany, ogrodzenia działek oraz około 30 metrów nowego płotu.

Pomimo powyższych nieudogodnień i przeciwności losu cieszymy się niezmiernie, że dotrwaliśmy tak zacnego  jubileuszu. Wszystkim uczestnikom uroczystości, życzymy dużo zdrowia, wypoczynku na ogrodach oraz owocnych plonów.

Prezes ROD Wspólnota

Henryk Bujanowski wraz z Zarządem

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.