Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Obchody 35-lecia powstania ROD "Pod Akacjami" w Grupie - 04.10.2017

W dn.16 września 2017r. ramach obchodów Dnia Działkowca i 120-lecia Ruchu Ogrodnictwa Działkowego na ziemiach polskich, w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Pod Akacjami” w Grupie uroczyście i rodzinnie, w plenerze ogrodowym obchodzono 35 rocznicę powstania ogrodu. W obchodach naszego święta udział wzięli zaproszeni goście w osobach: Pani Wójt Gminy Dragacz Doroty Krezymon, Pani Prezes OZ PZD w Bydgoszczy Barbary KOKOT, Inspektora ds. terenowo-prawnych p. Bożeny Sawickiej, Sołtysa kol. Czesława Słupskiego, radnych Rady Gminy Dragacz. Licznie przybyli działkowcy wraz z rodzinami.

Prezes ROD Roman Kozłowski na rozpoczęcie uroczystości powitał wszystkich przybyłych i wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym przedstawił historię powstawania naszego ogrodu, bazując na formach ogrodnictwa działkowego w Grupie, na przestrzeni ponad 120 lat ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. Pokazał w nim także proces ewaluacji ogrodu w okresie minionych 35 lat. Podziękował działkowcom za wniesiony wkład pracy w rozwój i upiększanie naszego ogrodu.

Prezes OZ PZD w Bydgoszczy wręczyła na ręce Prezesa ROD piękny puchar, z pięknymi życzeniami dalszych osiągnięć w rozwoju ogrodu. Do życzeń dołączyła się także Wójt Gminy Dragacz p. Dorota Krezymon, która w liście gratulacyjnym zawarła szereg ciepłych i serdecznych życzeń dla naszych działkowców, których efekty prac można było obejrzeć po lustracji ogrodu, po której goście byli zauroczeni wyglądem i utrzymaniem działek.

   W trakcie uroczystości wyróżniono 50 działkowców  za ich trudną ale też kreatywną pracę nad utrzymaniem swoich działek dyplomami uznania i nagrodami książkowymi. Na wniosek Zarządu ROD Rada Krajowa PZD  wyróżniła medalem 120 lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich  i dyplomem -  byłych prezesów ROD kol. Andrzeja Torbickiego oraz kol. Adama Miedzika za ich wkład pracy w rozwój ogrodu. Były też dyplomy 120-lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich dla: p.Wójt Gminy Dragacz Doroty Krezymon, kol. Janiny Daniluk, kol. Krystyny Jużka, kol. Andrzeja Markowskiego, kol. Henryka Gzella, kol. Juliana Dziewulaka i kol. Mariana LUTY.

Po zakończeniu części oficjalnej działkowcy biesiadowali przy muzyce i pieczonych kiełbaskach do chwili rzęsistego deszczu, który niestety trochę popsuł rodzinną, działkową biesiadę.

  Opracował

          Prezes ROD” Pod Akacjami”

                   Roman Kozłowski

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio