Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Działkowcy z ROD Wolica w Dębicy gościli niepełnosprawnych - 03.10.2017

Nasi działkowcy otwierają  nie tylko bramki na działki ale i serca. Każda grupa odwiedzająca nasz ogród jest serdecznie przez nas przyjmowana. Tak było i tym razem, gdy do naszego ogrodu zawitała grupa osób niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy.

 


Dnia 13 września br. przy słonecznej pogodzie, pokazaliśmy zwiedzającym nasz piękny ogród. Każdy mógł wejść na poszczególne działki, dotknąć wybranych roślin i posmakować ich. Amatorów nowych smaków nie brakowało. Spacerowiczom smakowały i kwiaty nasturcji i papryka prosto z krzaczka.

 


O ciekawych roślinach i ich zastosowaniu na działce opowiadała Instruktor z OP PZD w Rzeszowie pani Jadwiga Brzozowska. Pod jej okiem, podczas spaceru zbieraliśmy wszystkie rośliny potrzebne do kiszenia ogórków. W koszyku znalazły się liście winorośli, wiśni, porzeczki, owoce pigwowca, ostra papryka, chrzan, koper i czosnek oraz zioła.

 

Dorośli chętnie układali ogórki w słoikach, dodając do środka wybrane dodatki i zioła. Przygotowaliśmy damskie i męskie wersje ogórków i oczywiście umówiliśmy się na degustację kiszeniaków.


Po „ciężkiej pracy” wszyscy chętnie zjedli kiełbaskę z ogniska, domowej roboty smalczyk z chlebem, a na deser ciasto. Na koniec spalaliśmy kalorie podczas skocznych tańców.

 Robert Dygdoń
Prezes ROD „Wolica” w Dębicy

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio