Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Malina" w Kielcach - 03.10.2017

W ostatnią sobotę września 2017 roku działkowcy kieleckiego ROD "Malina" świętowali jubileusz 120-lecia ruchu ogrodnictwa działkowego połączony z Dniem Działkowca.

Na wstępie Prezes Zarządu ROD Pan Antoni Skibiński powitał serdecznie wszystkich zebranych, po czym przedstawił historię polskich ogrodów i trudności, jakie napotykali działkowcy na drodze do samorządności w prowadzeniu i funkcjonowaniu ROD oraz ogólnopolskiego stowarzyszenia ogrodowego PZD, a także przybliżył stan regulacji prawnej ROD "Malina".

Dla działkowców szczególnie wyróżniających się w pracy na swoich działkowych poletkach wręczono okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Przedstawiciel Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach Pan Kazimierz Szostak na ręce Prezesa Ogrodu wręczył dyplomy wraz z zestawem nagród ufundowanych przez Prezydium Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców w Kielcach za udział w lipcowej XXXII Wystawie Lilii i kosze dożynkowe wystawione podczas sierpniowych Okręgowych Dni Działkowca.

Po oficjalnej części spotkania i wzniesieniu symbolicznego toastu za działkowców wszyscy smakowali przepyszny bigos i kiełbaski, a przy muzyce i wspólnym biesiadowaniu rozmawiali o historii i przyszłości ogrodów działkowych.

 

Anna Grudzień

instruktor ds. organizacyjnych

Okręg Świętokrzyski PZD Kielce

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio