Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Kolejny wielki sukces ROD im. T. Kościuszki w Sandomierzu - 02.10.2017

ROD im. T. Kościuszki w Sandomierzu jest jednym z najaktywniejszych i najefektywniejszych w swych działaniach Ogrodów w województwie świętokrzyskim w zakresie podejmowania starań o pozyskiwanie zewnętrznych funduszy na modernizację i rozwój ROD. Oprócz stałych poszukiwań środków z funduszy europejskich czy samorządowych, z których udało się już m.in. rozbudować i zmodernizować tamtejszy Dom Działkowca, ROD im. T. Kościuszki z powodzeniem bierze udział także i w głosowaniach Budżetu Obywatelskiego.

 

            Już w zeszłym roku, dzięki zaangażowaniu i poświęceniu przede wszystkim zarządu ROD z Prezesem Panem Józefem Rękasem na czele, w ramach Budżetu Obywatelskiego udało się zrealizować zadanie o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Głosy oddane na profesjonalnie przygotowany zarówno pod względem formalnym jak i merytorycznym projekt, pozwoliły na realizację zadania pn. budowa oświetlenia napowietrznego w ROD im. T. Kościuszki. Znacznie zwiększyło to nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort przebywania na Ogrodzie.

 

            W bieżącym roku przyszedł czas na kolejne starania. Tym razem zarząd ROD postanowił wziąć udział w głosowaniu z zadaniem pn. „doprowadzenie wody do każdej działki w ROD im. T. Kościuszki w Sandomierzu”. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i teraz, dzięki świetnie zorganizowanym działaniom i zaangażowaniu działkowców udało się osiągnąć sukces. Zebrana liczba głosów pozwoliła na uplasowanie się zgłoszonego zadania na drugim miejscu wśród tzw. projektów dużych. To z kolei pozwoliło to na wprowadzenie zadania do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. ROD im. T. Kościuszki w Sandomierzu otrzyma z niego niebagatelną kwotę 150.000 złotych na rozprowadzenie wody do każdej działki na terenie Ogrodu.

 

 

 

                                                                                              Anna Pańczyk

                                                                                              Inspektor ds. terenowo – prawnych

                                                                                              Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio