Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dożynki ROD "Agawa" w Gliwicach - 29.09.2017

W sobotę 23.09.2017 r. Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Agawa” zorganizował dożynki, w świetlicy Ogrodu posiadającej oryginalny wystrój chodnika kopalni. Prezes Zarządu Ogrodu Bożena Kulczyna powitała działkowców i zaproszonych wypróbowanych sympatyków Ogrodu.

Po krótkim omówieniu wykonanych i zamierzonych prac w Ogrodzie, wspólnie z Skarbnikiem Zarządu, Kazimierą Łęczyńską uhonorowali koleżanki i kolegów, którzy swoja aktywnością wyróżnili się w pracach na rzecz ogrodu. Nagrody rzeczowe w tym wspaniałe „hoteliki dla owadów” otrzymali: Danuta Bednarska, Mirosław Czyżykowski, Aurelia Gałązka, Eugeniusz Krasa, Bogna Kolasińska, Andrzej Kulczyna, Anna Kluszczyńska, Marian Lach, Jolanta Piela, Marek Łęczyński, Jerzy Winiarski i Paweł Swoboda, prowadzący od lat w profesjonalny sposób kronikę Ogrodu.

W ROD „Agawa” jest 88 działek i godnym podziwu jest fakt, że Zarządowi ogrodu się, „chce” a działkowcy aktywnie uczestniczą w pracach i organizowanych spotkaniach. Tylko w tym roku zostały zorganizowane spotkania integracyjne: luty - „babski comber”, maj - festyn wiosenny w stylu country. Oczywiście uczestnicy spotkań byli przebrani w kapitalne stroje. A chodzą słuchy ze to jeszcze nie koniec. Można? – Można!, tylko trzeba chcieć.  Starania Zarządu Ogrodu i działkowców docenione zostały w Okręgu Śl. i KR PZD, czego dowodem są odznaczenia, puchary i dyplomy.

Powracając do dzisiejszych dożynek, spotkanie było fantastyczne tym bardziej, że do zabawy porywał świetny zespół muzyczny, a obficie zaopatrzony „ szwedzki stół” przygotowany przez firmę cateringową zapewnił uzupełnianie straconych na parkiecie kalorii.

Andrzej Jakimek

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio