Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Dzień Działkowca w Otwocku - 29.09.2017

W Rodzinnych Ogrodach Działkowych ROD „Meran” w Otwocku-Jabłonnie środowisko działkowe świętowało „Dzień Działkowca”. W tym roku przypada bowiem 120-lecie ogrodnictwa działkowego w Polsce i 30-lecie istnienia ROD „Meran”.

Krajowa Rada PZD dla uczczenia jubileuszu przyjęła otwarty program obchodów tego święta, który skierowany jest do wszystkich działkowców, zarządów ROD oraz okręgowych zarządów PZD. Jego celem jest nie tylko upamiętnienie jubileuszu, ale też zachęcenie do uczestnictwa wszystkich, którzy cenią własną działkę, ogród oraz idee ogrodnictwa działkowego.

Obchody jubileuszu zostały zainaugurowane przez Prezesa Zarządu ROD Meran - Janusza Golińskiego, który razem z dynamicznym Zarządem był organizatorem serdecznego spotkania, całodziennej gościny i zabawy przy suto zastawionych stołach, którą dodatkowo uatrakcyjniły tańce na deskach w rytmie muzyki na żywo.

Kulminacyjnym punktem uroczystości były podziękowania, które Zarząd złożył osobiście najbardziej zasłużonym w środowisku.

Uroczystość skupiła w Ogrodach sporą rzesze miłośników przyrody, którzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi przybyli by wspólnie uczcić koniec lata. Nie zabrakło gości z Warszawy, osób publicznych i serdecznych rozmów, które na łonie natury mają swój niewątpliwy urok.

Przypomnijmy, że Otwocką społeczność Ogrodu ROD „Meran” tworzą 452 działki na których pracuje i odpoczywa 650 zrzeszonych działkowców. 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio