Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Okręgowe i ogrodowe Dni Działkowca w Słupsku - 28.09.2017

W dniu 23. 09. 2017 r. na terenie ogrodu ROD „ROD Boh. Westerplatte” w Słupsku odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 50-lecia powstania ogrodu, razem z obchodami Dnia Działkowca i obchodami 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Wręczono dyplomy z okazji 120-lecia ogrodów działkowych wydane przez Krajową Radę PZD, a podpisane przez Prezesa Związku dla działkowców z najdłuższym stażem i zaangażowanych w życie Związku, wręczono również odznaczenia związkowe.

W ramach prowadzonego konkursu "Wzorowa działka roku 2017" na szczeblu OZ wyróżniono 50 działek. Na szczeblu konkursu prowadzonego przez okręgowy zarząd w ROD Boh.Westerplatte wyróżnione zostały dwie działki użytkowane przez Panią Stanisławę Piszcz oraz Panią Teresę Gregorczyk.


Prezes OZPZD Pan Wiesław Boratyński przedstawił aktualną sytuację Związku omawiając szczegółowo jubileusz 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce. Posadzono drzewko jubileuszowe, podobne drzewka z okazji tego jubileuszu posadzone we wszystkich ROD w okręgu.


Wspólna impreza z okręgowym zarządem cieszyła się dużym zainteresowaniem działkowców, w imprezie wzięło udział ponad 100 osób. Impreza upłynęła w miłej i sympatycznej atmosferze przy bigosie, który został przygotowany przez działkowca Pana Józefa Łucyszyna.Prezes Zarządu ROD "Boh.Westerplatte" w Słupsku 
Roman Brudecki 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio