Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Pod Kasztanami" w Jaczowie - 28.09.2017

W dniu 6 września w ROD "Pod Kasztanami" obchodzono po raz 35 doroczny Dzień Działkowca 2017” pod hasłem "120 lat ogrodnictwa na ziemiach polskich".

Na wstępie uroczystości zebrani wysłuchali hymnu działkowców. Otwierając spotkanie Prezes zarządu ROD Zbigniew Kowalczyk przywitał przybyłych gości a wśród nich przedstawicieli lokalnych samorządów Prezydenta m. Głogowa  Rafaela Rokaszewicza i Wójta gminy Jerzmanowa Lesława Golbę.

Naszą uroczystość zaszczycili również Jolanta Matuszewska, przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Legnicy, Jerzy Świercz, Prezes Kolegium Prezesów i stróż prawa asp. sztab. Andrzej Zieliński. Po przywitaniu gości i działkowców uczczono chwilą ciszy pamięć działkowców, którzy odeszli od nas w 2017 roku. Wygłaszając okolicznościowe przemówienie Prezes Zarządu przypomniał w krótkich słowach historię Ogrodu oraz nawiązał do obchodów 120-lecia tradycji działkowych.

Z okazji Dnia Działkowca przyznano przez Radę Krajową i Okręgowy Zarząd PZD 11 odznaczeń "Zasłużony Działkowiec" które wręczyła Jolanta Matuszewska. Zarząd ROD wyróżnił również dyplomami i nagrodami rzeczowymi 4 działkowców za aktywną działalność społeczną na rzecz ROD oraz 3 działkowców za najpiękniejsze działki w ROD, które pomagał wręczać Jerzy Świercz z Kolegium Prezesów.

Prezydent m. Głogowa w okolicznościowym wystąpieniu nawiązał do ogromnej roli ogrodów działkowych w życiu miasta. Dziękując za wkład i uczestnictwo ogrodów w rozwoju miasta wręczył na ręce Prezesa upominek rzeczowy w postaci sprzętu ogrodowego. P. Jolanta Matuszewska odczytała list gratulacyjny od Honorowego Prezesa OZ PZD Elżbiety Dziedzic oraz wręczyła Prezesowi ROD dyplom uznania od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego.

Po części formalnej Prezes Zarządu ROD zaprosił zebranych do świętowania Dnia Działkowca 2017. Serwowano tradycyjną grochówkę i grillowanego kurczaka z frytkami a popijano tradycyjną szklanicą piwa. Działkowcy smakowali również przygotowane przez Panie wszelakiego rodzaju ciasta. Przy rytmach muzyki tanecznej w święcie uczestniczyło ok.110 działkowców i bawiono się do późnych godzin wieczornych.

Z. Kowalczyk

Prezes Zarządu ROD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio