Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezydent Rzeszowa świętował z działkowcami jubileusz 120-lecia ogrodnictwa działkowego podczas Okręgowych Dni Działkowca - 28.09.2017

Obchody jubileuszu 120-lecia ogrodnictwa działkowego oraz Okręgowych Dni Działkowca Okręgu Podkarpackiego PZD swoją obecnością zaszczycił Prezydent Miasta Rzeszowa pan Tadeusz Ferenc. Wizyta gospodarza miasta Rzeszowa była od dłuższego czasu oczekiwana przez działkowców, stąd też została przyjęta z dużym entuzjazmem.
 
 
Na początku swojego wystąpienia Prezydent Miasta Rzeszowa pozdrowił wszystkich uczestników uroczystości, a w szczególności działkowców z rzeszowskich ogrodów działkowych. Złożył gratulacje laureatom konkursów i wyrazy uznania za piękne tegoroczne plony. W dalszej kolejności Pan Prezydent zwrócił uwagę na fakt, iż Rzeszów sukcesywnie się rozrasta, modernizowana jest infrastruktura miejska, wobec czego nieuniknione jest inicjowanie procedur związanych z częściowymi likwidacjami ogrodów działkowych. W tych miejscach, gdzie jest to tylko możliwe, Miasto stara się przy realizacji inwestycji celów publicznych omijać tereny ogrodów działkowych. Prezydent stwierdził, że ogrody działkowe są zielonymi płucami miasta, które z roku na rok są coraz piękniejsze dzięki pracy działkowców. 
 
Na zakończenie wystąpienia Pan Prezydent złożył gratulacje z okazji jubileuszu 120-lecia ogrodnictwa działkowego i wręczył puchar jubileuszowy na ręce Pani Agnieszki Sycz Prezes OZP PZD w Rzeszowie.
 
 
W.M.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio