Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień działkowca w ROD "Odnowa" w Szczecinie - 27.09.2017

Uroczysty Dzień Działkowca w ROD ODNOWA w Szczecinie zapoczątkował hymn „Zielona Rzeczpospolita”. W tym wyjątkowym, jubileuszowym roku dla wszystkich działkowców , ogród świętuje swoją, okrągłą, 60 rocznicę powstania. Delegat Okręgu Szczecin krótko wspominała o jubileuszach towarzyszących tegorocznym uroczystościom działkowców: o inauguracyjnym spotkaniu w Koźminie Wlkp., w najstarszym ogrodzie w Polsce, rozpoczynającym obchody 120 - lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce; tegorocznych dniach działkowca w Bytomiu uhonorowanych listem Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanym do działkowców oraz niezapomnianymi wrażeniami z występu zespołu Śląsk; okręgowymi dniami działkowca w Świnoujściu, które zaszczycił swoją obecnością Prezes związku Pan Eugeniusz Kondracki.

Świnoujskim ogrodom wręczono poświęcony sztandar oraz w imieniu Marszałka Województwa sztandarowi okręgowemu nadany został order Złotej Odznaki Gryfa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju regionu.

 

Odczytała list Prezesa okręgu Tadeusza Jarzębaka skierowany do wszystkich działkowców oraz przekazała ufundowany przez Okręg puchar podkreślający wyjątkowość święta w ogrodzie. Wręczyła dyplom Prezesowi Panu Ryszardowi Wyszyńskiemu z monetą okolicznościową w podziękowaniu za wkład pracy włożony w rozwój ogrodu i związku oraz udekorowała odznaczeniami brązowej odznaki zasłużony działkowiec Pana: Ryszarda Wyszyńskiego- prezesa zarządu ogrodu i działkowców: Pana Mariana Karpiesiuk, Pana Antoniego Malec. Podziękowała wszystkim działkowcom za trud pracy na swoich małych, szczęśliwych miejscach na ziemi, przyczyniający się jednocześnie do rozwoju ogrodu i związku. Wasze małe działki, Wasz ogród, to nasz związek, to My działkowcy całej Polski.

 

Prezes ogrodu dyplomami, zasłużenie nagrodził wielu działkowców i ich działki. Dziękował za pracę, wspomniał zasługi i wyróżnił seniorów ogrodu prosząc o dalsze działania przyczyniające się do budowania rod dla dobra ogólnego. Zaprosił obecnych na uroczysty poczęstunek uświetniony szampanem, płonącym, rocznicowym tortem. Była grochówka pieczenie kiełbasek , rozmowy, miła atmosfera i piękna pogoda.

Szczecin 16.09.2017

Ewa Rogala

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.