Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jesienny kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" - 26.09.2017

W weekend 16-17 września br., miał miejsce kolejny  (XXXV) Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”, w którym uczestniczymy od początku jego istnienia. Ta coroczna impreza handlowo – wystawienniczo cieszy się  niezmiennie ogromną popularnością.

Po raz kolejny do Szczecina zjechało ponad 100 wystawców prawie z całej Polski, nie tylko ogrodników ale również producentów jadła regionalnego – wędlin, pieczywa, serów, miodów.

Pogoda dopisała, słoneczna aura przyciągnęła wielu miłośników ogrodnictwa, nie tylko z rejonu Szczecina ale również sąsiadów zza granicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się drzewa i krzewy owocowe, hortensje, wrzosy, trawy ozdobne. Producenci oferowali szeroki wybór roślin  cebulowych, ziół, krzewów liściastych i iglastych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W namiocie PZD,  instruktorzy społecznej służby instruktorskiej tradycyjnie udzielali porad, informowali o wolnych działkach w naszym okręgu. Wyjątkowo dużo osób korzystało z możliwości pomiaru pH gleby i dopytywali o możliwości badania na zawartość makro i mikroelementów.

W tym roku wiosenne przymrozki  pozbawiły działkowców prawie całkowicie jabłek, czereśni, wiśni, moreli. Deszczowe lato było również  wyjątkowo niekorzystne – wiele działek zostało zalanych, zmarnowało się wiele upraw w gruncie. Działkowcy (i nie tylko oni) narzekali na porażone,  głównie przez choroby grzybowe warzywa, owoce i kwiaty, szukali porad jak je ratować.

 

Sprzyjająca pogoda, piękne słoneczne dni nastrajały optymistycznie, mimo nieudanego sezonu dla działkowców i ogrodników. Wszyscy liczą, że następny sezon będzie lepszy, a ten kończący się już powoli, odejdzie szybko w niepamięć.

Instruktor ogrodniczy OZ PZD w Szczecinie

Justyna Sielicka

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.