Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Rozmowy o działkowych bolączkach z posłem na Sejm RP - Arkadiuszem Myrcha - 25.09.2017

Poseł Arkadiusz Myrcha (PO) jest rodowitym torunianinem a ponadto przez całe swoje życie powiązany z rodzinnymi ogrodami działkowymi. Skąd to powiązanie z ogrodami? Otóż od najmłodszych lat pomagał i pomaga nadal swoim rodzicom w uprawianiu działki w jednym z toruńskich ogrodów zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców. Pan Arkadiusz Myrcha jak sam przyznał podczas swojego wystąpienia w trakcie tegorocznych Okręgowych Dni Działkowca w Grudziądzu, bolączki działkowców i Polskiego Związku Działkowców są Jemu doskonale znane, tym bardziej, że Jego tata jest wieloletnim wiceprezesem zarządu rod. Ponadto z nutką sentymentu wspomina czasy gdy jako nastolatek u progu pełnoletności, właśnie na działce poznał smak piwa i pracy przy robotach ziemnych.

Pan poseł bez zbędnej zwłoki przystał na propozycję spotkania się z prezesem Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD, celem omówienia bieżących tematów dotykających działkowców i Związku.

W spotkaniu posła Arkadiusza Myrchy i prezes OZ PZD – p. Piotra Gadzikowskiego udział wzięła również z-ca dyr. biura OZ PZD – p. Anna Bołądź.

Podczas rozmów podjęte zostało szereg tematów, które dotyczą działkowców, ogrodów i Polskiego Związku Działkowców. Jednym z nich były sprawy związane z likwidacjami ogrodów i odszkodowaniami dla działkowców oraz PZD a także konieczność odtwarzania ogrodów, gdyż ciągle rośnie zainteresowanie działkami, szczególnie wśród małżeństw z małymi dziećmi.

Pan poseł Arkadiusz Myrcha jako prawnik, zasugerował pewne rozwiązania prawne jak również zobowiązał się do podjęcia działań jako parlamentarzysta, aby pomóc Polskiemu Związkowi Działkowców w odzyskaniu kwot należnych za utracone prawa do użytkowania gruntów jak również zlikwidowanej infrastruktury działkowej

 

 

Piotr Gadzikowski – Prezes OZ PZD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio