Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kultura w Ogrodzie po raz czwarty - 22.09.2017

Komisja Polityki Społecznej OZ PZD w Poznaniu po raz czwarty zaprosiła działkowców na „Spotkanie z kulturą i sztuką w ROD”. Warto przypomnieć, że pomysłodawcą tej imprezy był onegdaj poeta, kompozytor i pedagog Zbigniew Roth, gość honorowy tegorocznego kulturalnego wydarzenia.

Jak zawsze – tak i teraz 13 września – było ono w Ogrodzie im. ks. Przyłuskiego. Przybyłych przywitała prezes ROD Barbara Czapla, która po powitaniu gości przekazała prowadzenie imprezy Pani Alicji Serba z ROD Zagajnik. Pomimo, że wystawionych prac było nieco mniej niż w latach ubiegłych, to ich jakość i rodzaj wskazują, że warto taką imprezę organizować i propagować.

Wzrok zwiedzających przyciągały nastrojowe obrazy Pani Zofii Brzozowskiej z ROD Relax 27 a także Ignacego Dziedziny z ROD  im. ks. Przyłuskiego oraz  Krystyny Śmierzchalskiej z ROD Zagajnik . Haft artystyczny zaprezentowały Panie: Longina Teisner z ROD Zagajnik, gospodyni imprezy Barbara Czapla oraz Zofia Brzozowska. Sztukę decoupage i wyroby na szydełku zaprezentowały panie Wanda Piotrowska z Klubu Seniora Działkowiec, Emilia Adamczyk z ROD Zagajnik i Ewa Rowińska z ROD im. Lotnictwa Polskiego, a haft artystyczny przedstawiła Pani Małgorzata Mikuła z ROD Relax 27.

Było też rękodzieło artystyczne w wykonaniu pań Urszuli Wojciechowskiej z Klubu Seniora Działkowiec, Ewy Majchszak z ROD im. S. Moniuszki i Jolanty Otrząsek z ROD im. Roosevelta. Grafikę witrażu prezentowała Pani Irena Gierszal z ROD im. ks. Przyłuskiego. Piękne wiersze działkowca i poety z ROD Zagajnik Pawła Kuszczyńskiego czytała Pani Alicja Serba. Pan Zbigniew Roth zaprezentował poezję śpiewaną, a muzycznie imprezę oprawił DJ Waldemar.

Wszyscy wystawcy uhonorowani zostali dyplomami i nie zabrakło też słodkiego poczęstunku a jak to na wernisażach bywa - lampki szampana. Uczestnicy wernisażu zastanawiali się też co zrobić, aby piąta edycja „Spotkań z kulturą i sztuką w ROD” była jeszcze lepsza i przyciągnęła liczniejszą widownię. Pomysły już są…

Tekst: Zdzisław Śliwa i Andrzej Górczyński
Zdjęcia: Andrzej Górczyński

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio