Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Rozstrzygnięcie konkursów w Okręgu Małopolskim PZD - 21.09.2017

Jak co roku w Okręgu Małopolskim odbyły się konkursy na „Wzorową Działkę Roku 2017” oraz „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2017”.

Rodzinny Ogród Działkowy zgłoszony do konkursu został wysoko oceniony szczególnie w zakresie działalności inwestycyjnej i remontowej infrastruktury ROD natomiast w pozostałych kategoriach oceny wykazywały znakomity poziom. Ogród może stanowić przykład dla wielu innych pod względem przeprowadzania inwestycji w ROD.

Prezydium OZM PZD zadecydowało o przyznaniu I miejsca dla ROD „Bratek” w Tuchowie.

Szczególnie trudnym okazał się wybór „Wzorowej Działki Roku 2017”. Wysoki poziom zagospodarowania, różnorodności nasadzeń, ekologicznego prowadzenia działek, sprawił, że o przyznaniu I miejsca zadecydowało 0,5 punktu.

Najpiękniejszą działką okazała się działka nr 60 Państwa Marii i Stanisława Ledwos z ROD „Dąbie” w Krakowie.

Miejsce II zajęła: działka nr 63 Pani Kazimiery Grebli z ROD „Lubocza I” w Krakowie.

Ze względu na bardzo wyrównany poziom na III miejscu uplasowały się aż trzy działki: nr 65 Państwa Alicji i Krzysztofa Kwiecka z ROD „Dąbie” w Krakowie, nr 162 Pani Mirosławy Jelonek z ROD „Góra Zabełecka” w Nowym Sączu, nr 187 Państwa Zofii i Stanisława Słomka z ROD „Góra Zabełecka” w Nowym Sączu. Prezydium OZM PZD w Krakowie zadecydowało również o przyznaniu 3 wyróżnień dla działek: nr 15 z ROD „Alwernia” w Alwerni, nr 192 z ROD „Zakole Wisły” w Krakowie, nr 98 ROD „Czerwony Kapturek” w Chełmku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów ogrodniczych oraz zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w konkursach.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia zwycięskiej działki w konkursie okręgowym „Wzorowa Działka Roku 2017”- działka nr 60 z ROD „Dąbie” w Krakowie:

Opracowała: Joanna Gadzinowska, instruktor ds. ogrodnictwa OZM PZD w Krakowie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio