Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Radiowo-Fosa II” w Warszawie - 20.09.2017

W dniu 16 września niespodziewanie słoneczna pogoda dopisała podczas ogrodowych obchodów Dnia Działkowca. Jak co roku licznie przybyli nasi działkowcy korzystali z wykładu o roślinach i miodzie, przeprowadzonego przez właściciela jednej ze szkółek ogrodniczych. Była także możliwość zakupu na miejscu przywiezionych wielu roślin i miodu.

 

Po interesującej prezentacji ogrodniczej odbyła się część oficjalna obchodów Dnia Działkowca w naszym ROD, na której wręczono dyplomy za działki wyróżniające oraz dyplomy Polskiego Związku Działkowców z okazji Jubileuszu 120 lat ogrodów działkowych w Polsce następującym działkowcom:

-        Pani Mirosławie Dargiewicz-Świniarskiej,

-        Panu Mariuszowi Ważnemu,

-        Panu Leonidowi Bujanowi,

-        Panu Zdzisławowi Sarneckiemu,

-        Panu Sebastianowi Niewiadomskiemu

za osobiste zaangażowanie w rozwój ogrodów działkowych dla pokoleń oraz współudział w tworzeniu, umacnianiu oraz obronie Związku.

 

Kolejnym punktem święta naszych działkowców i ich rodzin był udział w biesiadzie z pysznym bigosem osobiście przygotowanym przez Panią Prezes Mirosławę Dargiewicz-Świniarską, kiełbaskami pieczonymi przy ognisku i innymi smakołykami. Jak co roku integracja działkowców przebiegała w znakomitej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

 

Autor tekstu i zdjęć: Sebastian Niewiadomski – wiceprezes zarządu ROD „Radiowo-Fosa II”     

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.