Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 20.09.2017

Początek jesieni to na działkach gorący okres posezonowych porządków, zbiorów i sadzenia nowych roślin, a niezastąpionym doradcą w jesiennej pielęgnacji ogródka będzie z pewnością najnowszy, październikowy numer „działkowca”! Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad i ciekawych inspiracji dotyczących zagospodarowania działki, a także artykuły o zdrowym odżywianiu, wieści z ogrodów oraz wiele innych, aktualnych tematów!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in. o Krajowych Dniach Działkowca 2017!

● Ogrody Działkowe w Polsce obchodzą w tym roku 120. rocznicę istnienia. Są bardzo różne, jednak zawsze ściśle związane z polskim społeczeństwem i zmieniają się razem z nim. Zobaczmy zatem jak różnorodne są ogrody i jak toczy się w nich działkowe życie na przykładzie kilku krakowskich ROD!

● Jesień to drugi najbardziej pracowity okres na działce. Właśnie teraz jest do wykonania wiele prac z myślą o nowym sezonie, które mają znaczenie dla przyszłorocznych upraw. Dowiedzcie się co i jak warto w tym czasie robić, aby organizacja jesiennych prac przebiegała sprawnie a kolejny sezon dostarczał nam samych satysfakcji i miłych niespodzianek!

● Działka nawet w październiku może wyglądać pięknie. Stanie się tak z pewnością za sprawą jesiennych elegantek, czyli kwitnących w tym czasie bylin, krzewinek i krzewów. Warto poznać takie gatunki, przydatne do uprawy w ogródku i nadające mu wyjątkowo atrakcyjną, jesienną szatę!

● Jesień to pora na sadzenie wiosennych kwiatów cebulowych, w tym tulipanów. Poznajcie najbardziej oryginalne odmiany tych popularnych kwiatów, o niezwykłych kształtach, barwach, czasem wręcz o mało „tulipanowym” wyglądzie! Bogaty wybór tulipanów i innych cebulowych polecamy także na www.dzialkowiecsklep.pl!

Powojniki wielkokwiatowe to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych roślin, jakie możemy mieć na działkach. Polecamy najbardziej atrakcyjne, a jednocześnie sprawdzone i niezawodne w uprawie odmiany. Doradzamy też jak je pielęgnować i aranżować, aby w pełni wydobyć ich piękno!

● Polecamy szpalerową formę uprawy drzew owocowych. Ma ona bardzo wiele zalet, szczególnie gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią lub wybieramy stanowisko przy ścianie budynku. Doradzamy jakie gatunki najlepiej się do tego nadają oraz jak je formować aby uzyskać szpaler spełniający znakomicie oczekiwaną rolę!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rośliny na szybki efekt.

Rady na czasie – kupujemy i sadzimy drzewa i krzewy!

● Zakładamy nowe orynnowanie na altanie.

8 najczęstszych błędów w warzywniku.

● Jesienne uprawki i nawożenie gleby.

● Sporządzamy pyszne i zdrowe potrawy z jarmużu!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych  interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami! 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio