Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Już na rynku październikowy „Mój Ogródek”! - 20.09.2017

W bieżącym numerze pomagamy zaplanować i wykonać żywopłot w 10 krokach. Doradzamy jak wybrać odpowiednie miejsce, najlepsze rośliny – iglaste lub liściaste, oraz jak je pielęgnować. Zaproponujemy również kilka sposobów sadzenia i prowadzenia żywopłotu, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. 

Zainspirujemy do stworzenia ogrodu kolekcjonerskiego – różanego lub skalnego. Kilka zaprezentowanych projektów pomoże atrakcyjnie zaaranżować takie roślinne kolekcje na działce.

Przedstawiamy łatwe i praktyczne metody wapniowania gleby w zależności od jej rodzaju. Sprawdzamy i poprawiamy  kwasowość i strukturę gleby, od których zależy dobre plonowanie na działce.

Pomagamy szybko i mądrze zagospodarować opadłe liście z drzew i krzewów, a także uporać się z problemami pojawiającymi się na ogrodowej nawierzchni.

 

Szczególnie polecamy:

Wypełniacze dla cebulowych – Przywitaj nowy sezon kwiatami! W „Moim Ogródku” proponujemy efektowne towarzystwo dla kwiatów cebulowych. Sprawdź, co można posadzić jesienią razem z cebulkami!

Top 15 drzew owocowych – Tylko u nas znajdziecie najlepsze, najzdrowsze, najsmaczniejsze i najłatwiejsze w uprawie gatunki i odmiany drzew owocowych! Skorzystaj, warto!

Zapomniana kalina – Te piękne krzewy warto mieć na działce! Polecamy najciekawsze gatunki i odmiany, różniące się od siebie budową kwiatów, wyglądem liści i pokrojem.

Korzeniowe żniwa – Doceńmy co nasze! Czas na korzeniowe! Sprawdź jakie bogactwo kryje się w warzywach korzeniowych, które królują teraz w działkowych warzywnikach i na straganach.

Własne mieszanki herbat – Są zdrowe, sprawdzone i tanie! Zrób samodzielnie mieszankę z ziół, kwiatów i owoców a jesienna słota stanie się przyjemniejsza.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.