Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dożynki 2017 w ROD "Śnieżka" w Gliwicach - 19.09.2017

16 września 2017 roku działkowcy ROD "Śnieżka" w Gliwicach obchodzili swój Dzień Działkowca. Uroczystość rozpoczęto hymnem Polskiego Związku Działkowców „ Zielona Rzeczpospolita”.

Prezes Zarządu Ogrodu Zdzisław Kowalik, powitał wszystkich działkowców oraz zaproszonych gości, wśród nich: Radną Rady Miasta Gliwice p. Grażynę Walter Łukowicz przedstawiciela Delegatury Rejonowej PZD w Gliwicach Henryka Sadowskiego, Prezesa Zarządu ROD „Kwiat Jabłoni” - Zenona Bitkowskiego, oraz Stanisława Korzechwa z Społecznego Ogrodu Działkowego „ Jutrzenka II”.

Zebrani symboliczna minuta ciszy, uczcili pamięć zmarłych działkowców.

Prezes Zarządu Ogrodu „ Śnieżka”, wystąpienie okolicznościowe rozpoczął od nawiązania do obchodzonego w tym roku jubileuszu 120-lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce. 1897r to powołanie „Towarzystwa Naturalnego Sposobu Życia” w Grudziądzu przez Dr. Jalkowskiego ogrodu „Kąpiele Słoneczne”. Ogród istnieje do dzisiaj. Podkreślił jak ważne były i są Ogrody. A w dalszej części wystąpienia przedstawił najważniejsze osiągnięcia i zamierzenia w dalszym rozwoju Ogrodu „ Śnieżka”.

Przedstawiciel Delegatury Gliwice odznaczył działkowców przyznanymi srebrnymi i brązowymi odznakami „Zasłużony Działkowiec”.

Miłym akcentem było uhonorowanie Prezesa Ogrodu:

Dyplomem Polskiego Związku Działkowców z okazji Jubileuszu 120 lat ogrodnictwa w Polsce oraz dyplomem Delegatury Rejonowej PZD w Gliwicach za zaangażowanie i bardzo duży wkład pracy w zarządzanie i modernizacje infrastruktury ROD „ Śnieżka”.

Wice Prezes Ogrodu Gabriela Sar wraz z Prezesem Ogrodu wręczyli dyplomy i nagrody rzeczowe działkowcom za wzorowa uprawę działek, najładniejsze działki w Ogrodzie.

Działkowcy Ogrodu „Śnieżka „udowadniają, że nie tylko potrafią dbać o ogródki, pracować społecznie na rzecz Ogrodu, ale też umieją się wspaniale bawić tym bardziej, że do zabawy porwał wszystkich zespół „Ton”. Zabawa trwała do późnych godzin. Kolejny raz pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, spotkanie było bardzo udane, dowodem były podziękowania dla Zarządu Ogrodu od działkowców i zaproszonych gości.

A.J.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio