Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

25 lat Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Grodzisko" w Pińczowie - 19.09.2017

W pochmurne sobotnie popołudnie 16 września 2017 roku w świeżo wybudowanym Domu Działkowca spotkali się użytkownicy działek z Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Grodzisko" w Pińczowie, aby uroczyście świętować 25-lecie powstania swojego ogrodu. 

Prezes Zarządu ROD Pan Józef Bębenek na wstępie powitał zebranych: członków Zarządu, wszystkich użytkowników działek oraz dwuosobową delegację z Okręgu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach.

W krótkich słowach Prezes Ogrodu pochwalił i docenił trud, jaki włożyli wszyscy użytkownicy działek w budowę Domu Działkowca oraz podziękował Prezydium Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach za dotację z Funduszu Rozwoju ROD przydzieloną na ten cel. Na ręce członka OZ Pana Kazimierza Szostaka wyraził dodatkową wdzięczność za udzieloną pożyczkę ze środków Krajowej Rady PZD w Warszawie.

Przedstawiciel Okręgu w dowód uznania przekazał dla wszystkich działkowców okolicznościowy puchar i kosz kwiatów, a szczególnie załużeni działkowcy zostali udekorowani brązowymi i srebrnymi odznakami "Zasłużony działkowiec", przyznanymi przez Prezydium OZŚ PZD w Kielcach. Wyjątkową radość sprawiły działkowcom szczególnie wyróżniającym się w pracy społecznej na rzecz ogrodu dyplomy uznania od Zarządu ROD "Grodzisko". 

Obecny na jubileuszu Burmistrz Pińczowa Pan Włodzimierz Badurak, wobec licznych próśb działkowców o wsparcie finansowe prac inwestycyjnych trwających na terenie ogrodu działkowego zapewnił o swojej pomocy i życzliwości dla działań podejmowanych dla dobra społeczności działkowej i lokalnej.        

Po oficjalnej części spotkania działkowcy zasiedli do wspólnego stołu rozkoszując się smakiem pysznych grillowanych udek, samodzielnie przygotowanych z działkowych warzyw sałatek oraz cudownie pachnących ciast. Na serdecznych rozmowach, przy dźwiękach skocznej muzyki działkowcy uroczyście świętowali jubileusz istnienia swojego ogrodu działkowego.  

 

Anna Grudzień

instruktor ds. organizacyjnych

biura Okręgu Świętokrzyskiego

PZD w Kielcach 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.