Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

„Smaki Dziedzictwa Ziemi Gryfickiej – Gminne Dożynki 2017” - 19.09.2017

W dniu 16 września w Gryficach odbyły się Dożynki Gminne, w których aktywnie uczestniczyli działkowcy, którzy na stoisku promocyjnym prezentowali swój dorobek oraz obchodzony jubileusz 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.

 

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele pod Wezwaniem N.M.P. w Gryficach. Po mszy korowód dożynkowy prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą działającą przy Gryfickim Domu Kultury „Red Swing Low Gryfice” /orkiestra będzie reprezentować Polskę i Europę, jako  jedną z 70  z całego świata na Światowych Mistrzostwach  Orkiestr Dętych w Palm Springs w amerykańskiej Kalifornii / udał się na osiedle „Słoneczne” w miejsce uroczystości dożynkowych. W śród wielu stoisk wystawionych w miejscu uroczystości było i stoisko ROD „Cukrownik” w Gryficach. Zarząd ROD „Cukrownik” wystawił stoisko na którym zaprezentowano dorobek 58 letniej działalności naszego ogrodu na tle obchodów „120 lat Ogrodnictwa Działkowego w Polsce” przypadającym w tym roku. Dorobek naszego ogrodu prezentowali; Prezes p. Stanisław Ciach, I Wiceprezes p. Ryszard Staszak, Członek Zarządu p. Piotr Kresta oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej p. Sylwia Maciak. Stoisko nasze odwiedzili i do księgi pamiątkowej wpisali się; Burmistrz Gryfic p. Andrzej Szczygieł, I Zastępca Burmistrza p. Waldemar Wawrzyniak, II Zastępca Burmistrza p. Zbigniew Chabowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Gryfic p. Krzysztof Tokarczyk, Delegacja z Gminy Gryfów Śląski w składzie p. Agata Skrzypek, p. Robert Skrzypek, p. Jerzy Guzy, p. Zbigniew Chodorski, Burmistrz Gustrow z Niemiec, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego p. Jarosław  Rzepa oraz p. Romualda Leszczyńska i p. Maria Czarniecka z Lubania, p. Jerzy Dąbrowski z Gryfic, p. Teresa Szymańska z ROD „Pieniążka” z Gryfic, p. Lidia Drabik z Warszawy, p. Paweł Wieczorek z Gryfic.

Wszyscy odwiedzający nasze stoisko gratulowali nam dotychczasowych sukcesów  i życzyli  dalszych. Do tegorocznych najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć zdobycie I miejsca w okręgowym konkursie „ ROD Okręgu Szczecińskiego Roku 2017” oraz trzech drugich miejsc w poszczególnych kategoriach „Wzorowa Działka Okręgu Szczecińskiego Roku 2017”. Możemy śmiało powiedzieć, że udało się mam dobrze uczcić rocznice 120 lat Ogrodów Działkowych w Polsce.

 

autor tekstu: I Wiceprezes ROD „Cukrownik” w Gryficach R. Staszak

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.