Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusz 70-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Marii Konopnickiej w Skierniewicach - 18.09.2017

W dniu 26 sierpnia 2017roku przy pięknej pogodzie Rodzinny Ogród Działkowy im. Marii Konopnickiej w Skierniewicach obchodził jubileusz 70-lecia powstania ogrodu, 120–lecie ruchu ogrodniczego w Polsce oraz 560-lecie nadania praw miejskich miastu Skierniewice. Ogród powstał w 1947r decyzją Miejskiej Rady Narodowej. Założycielem i pierwszym kierownikiem ogrodu była pani Zofia Chroboczek- żona profesora Emila Chroboczka – pierwszego dyrektora Instytutu Warzywnictwa w Skierniewicach, która od podstaw organizowała pracę i pierwsze organa samorządowe na ogrodzie.

Uroczystość zaszczycili - posłanka na Sejm RP Dorota Rutkowska, Prezydent Miasta Skierniewic – Krzysztof Jażdżyk, wielki zwolennik i przyjaciel ogrodów działkowych, sekretarz Okręgowego Zarządu PZD w Łodzi- Henryk Jastrzębski, który przedstawił aktualną sytuację w PZD. Obchody jubileuszu rozpoczęły się odsłonięciem pamiątkowej tablicy którą odsłonili – prezes ogrodu – Ignacy Strączyński i jedni z  najstarszych użytkowników działki - od 44 lat, państwo Władysława i Andrzej Charzewscy. Poczet sztandarowy wprowadził sztandar Ogrodu do świetlicy i wysłuchano hymn działkowców "Zielona Rzeczpospolita".

Prezes ogrodu przedstawił obszerną historię ogrodu.  Z okazji jubileuszu prezes ogrodu odebrał od  władz Krajowych i Wojewódzkich PZD pamiątkowe puchary i dyplomy, a od władz samorządowych prezenty na potrzeby świetlicy.                                                                                                                                  

Zasłużonym działkowcom wręczono odznaki "Zasłużony Działkowiec".

Wyróżnionym działkowcom - z ponad 40-to i 30-to letnim stażem w ogrodzie wręczono dyplomy uznania i upominki( rośliny ozdobne i kubki z nadrukiem jubileuszu).

Po wręczeniu nagród nastąpił słodki poczęstunek – wspaniały tort i ciasto oraz szampan. Odśpiewano Sto Lat dla jubilata. Wspominano dawne czasy z życia ogrodu.

Z okazji tego jubileuszu można było również obejrzeć wspaniałą wystawę kwiatów, owoców i warzyw urządzoną przez działkowców oraz zdjęcia z dziejów ogrodu. Na koniec jubileuszu zrobiono pamiątkowe zdjęcia, a wszyscy działkowcy otrzymali drobne upominki. 

Opracował – Ignacy Strączyński

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio