Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy świętują w ROD „Społem” w Kielcach - 18.09.2017

W dniu 9 września 2017 r. przy pięknej słonecznej pogodzie przed domem działkowca odbyły się uroczystości dożynkowe w ROD „Społem” w Kielcach. Działkowcy wystawili kosze z plonami ze swoich ogrodów, które zostały ocenione i nagrodzone.  

Prezes ROD Pan Marek Gruszka przedstawił, co w tym roku udało się wykonać w ogrodzie – rozpoczęto elektryfikację, doprowadzono prąd do domu działkowca, a także w znaczny sposób uporządkowano gospodarkę odpadami (śmieci są teraz sortowane, zrębkuje się pędy drzew i krzewów, a kontenery są z pokrywami, więc odpadów nie rozwiewa wiatr, w ogrodzie jest czysto i panuje porządek). 

Na terenie ogrodu ustawiono także nowe estetyczne tablice informacyjne, na których zamieszczane są wszystkie informacje dotyczące działkowców i ogrodu. Pan Prezes podziękował działkowcom za dostarczenie plonów z działek do koszy na okręgowe dożynki kieleckich działkowców w dniu 15 sierpnia, na Krajowe Dni Działkowca w Bytomiu w dniu 26sierpnia, oraz na święto rolniczego stanu w Masłowie w dniu 3 września, a także za okazałe bukiety kwiatów na imprezę plenerową w ogrodach Radia Kielce. 

Działkowcy, których działki komisja ogrodowa uznała za wzorowe dostali nagrody w postaci sprzętu ogrodniczego, nawozów i cebulek kwiatowych. Podczas spotkania, poczęstunku i biesiady działkowcy chętnie dyskutowali o problemach dotyczących ich działek, dzielili się problemami dotyczącymi upraw różnych roślin na działkach, rozmawiali o sprawach związanych z funkcjonowaniem ogrodu. Podkreślano także pozytywne znaczenie ruchu ogrodnictwa działkowego obchodzącego w tym roku 120-lecie istnienia dla społeczności zwłaszcza lokalnej- bliskiego dużego osiedla Barwinka i różnych grup pokoleniowych. 

Edward Galus
Prezes OZŚ PZD Kielce

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio