Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Porady ogrodnicze

Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to Życie” 2017 - 14.09.2017

W dniach 31.08-2.09 w Warszawie odbyła się jubileuszowa, 25. Wystawa „Zieleń to Życie”. Na terenie hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego działkowcy i miłośnicy roślin mogli zapoznać się z bogatą ofertą prezentowaną przez szkółkarzy oraz producentów sprzętu ogrodniczego.

Chociaż wystawa kierowana jest głównie do profesjonalistów – szkółkarzy oraz architektów krajobrazu, także działkowcy i właściciele ogrodów przydomowych, co roku chętnie ją odwiedzają, chcąc poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny ogrodnictwa. Dodatkową zachętą jest możliwość bezpośredniej rozmowy z producentami roślin i zaczerpnięcie informacji na ich temat „z pierwszej ręki”, a także możliwość zakupu roślinnych „rarytasów”.

Nowości ze świata roślin

Przy wejściu na wystawę można było obejrzeć okazy nagrodzone w Konkursie Roślin Nowości. W tym roku złoty medal otrzymała tawułka (Astilbe) COLOR FLASH ‘Beauty of Ernst’ – niewielkich rozmiarów bylina o ciemnych, brązowoczewonych liściach i jasnoróżowych kwiatach. Roślina godna polecenia do sadzenia na działkach, np. na rabatach lub w pojemnikach.

Atrakcyjnie zaaranżowane przez szkółkarzy stoiska były inspiracją dla każdego miłośnika ogrodnictwa. Działkowcy podczas zwiedzania wystawy mieli okazję porozmawiać z producentami roślin i dowiedzieć się, które gatunki i odmiany najlepiej sadzić na małej przestrzeni, które nie są wymagające w pielęgnacji. W tym roku oferta kwitnących, wieloletnich pnączy, bylin i traw ozdobnych była bardzo atrakcyjna. Te grupy roślin na działkach doskonale się sprawdzają, ze względu na trwałość i niewielkie rozmiary.

Sprzęt ogrodniczy, pielęgnacja roślin, wyposażenie ogrodu

W hali poświęconej technice można było obejrzeć i przetestować sprzęt ogrodniczy, także ten przeznaczony do pielęgnacji małej działki – obejrzeć lekkie narzędzia ręczne, elektryczne i akumulatorowe. Na stoiskach nie brakowało eleganckich donic, mebli ogrodowych, dekoracji i podpór pod pnącza. Swoją ofertę prezentowali też producenci nawozów, środków ochrony roślin i podłoży. Nie zabrakło stoisk z fontannami ogrodowymi, coraz modniejszymi w ostatnich sezonach gabionami i zielonymi ścianami oraz ciekawymi nawierzchniami na taras lub ogrodowe ścieżki.

Jak co roku po obejrzeniu wystawy można było zrobić zakupy na kiermaszu roślin i zaopatrzyć się w cebule roślin kwitnących wiosną (jesień to pora ich sadzenia), sadzonki karłowych drzewek owocowych, pięknie kwitnących krzewów i bylin.

MW

Zdjęcia: Agencja Promocji Zieleni

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.