Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wojewódzki Dzień Działkowca 2017 w Opolu - 14.09.2017

Tegoroczny Dzień Działkowca- Okręgu Opolskiego odbył się w Kędzierzynie – Koźlu, drugim co do wielkości mieście Opolszczyzny. W dniu 9 września 2017 roku zjechało do tego miasta ponad 200 działkowców, reprezentujących ogrody działkowe z terenów całego Województwa Opolskiego, którzy przywieźli ze sobą wspaniałe kosze dożynkowe i wyśmienitą pogodę.

wdd60

Impreza składała się z dwóch części odbywających się równolegle. W Miejskim Domu Kultury „Chemik”  odbywały się oficjalne uroczystości, a sto metrów dalej, przed halą sportową rozłożony został na stołach dorobek kędzierzyńsko – kozielskich działkowców: owoce, warzywa, kwiaty. Troszkę dalej działkowiczki częstowały mieszkańców miasta ciastami. Obok Urząd Marszałkowski – zorganizował dla najmłodszych warsztaty. Budowano budki lęgowe, hotele dla owadów, malowano obrazy i twarze, a nawet zdobywano wielokrotnie dmuchany zamek.

wdd33

        Tymczasem w budynku domu kultury wchodzących witały kosze dożynkowe. Tyle fantazji, wyobraźni i inwencji w jednym miejscu dawno nie widziano, toteż wszyscy z uznaniem kontemplowali pięknie poukładane dary z działek.

wdd27

       Równo o dziesiątej rozpoczęły się uroczystości. Prezes Bartłomiej Kozera powitał gospodarzy powiaty – starostę Małgorzatę Tudaj – i miasta – wiceprezydenta Wojciecha Jagiełłę – oraz reprezentującą Marszałka Województwa – Izabelę Damboń – Kandziorę . Prezes wygłosił okolicznościowy referat, w którym nawiązał m.in. do pięknego jubileuszu 120 – lecia ogrodnictwa działkowego na terenach ziem polskich (dostępny tutaj).

wdd6

W trakcie imprezy nagrodzono odznaczeniami zasłużonych działaczy, wręczono dyplomy  z okazji 120-lecia ruchu działkowego zasłużonym byłym i obecnym aktywistom. Rozdano nagrody za najpiękniejszy ogród działkowy (ROD XXX – lecia w Strzelcach Opolskich) i wzorową działkę (Maria i Waldemar Jaworscy z ROD Aster Opole) oraz najpiękniejszą działkę rekreacyjną  (Irena Necel ROD Zalesie Lędziny). Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszy kosz dożynkowy. Tegoroczny konkurs wygrał kosz przygotowany przez działkowców z ROD „Komunalik” w Kędzierzynie – Koźlu, którzy otrzymali nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Opolskiego.

wdd46

Uroczystości przerywane były udanie występami chóru „Metronom”, tworzonego m.in. przez działkowców z ROD „NA Wzgórzu” w Komprachcicach, który dbał o dobrą atmosferę podczas całej gali. Całość imprezy zamknął uroczysty obiad zorganizowany w pobliskiej restauracji.

Tomasz Ośródka – Okręg Opolski PZD

Powrót

Copyright © 2019 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio