Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im. Sikorskiego w Kwidzynie - 13.09.2017

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie 1 września br. obchodzono działkowe święto Dzień Działkowca. Niestety, pogodo nie dopisała. Było pochmurnie i deszczowo, co na pewno wystraszyło zaproszonych gości. Jedynie swoja obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Śnieg.

Na początku uroczystości tradycyjnie wysłuchano hymnu działkowców. Następnie głos zabrał Prezes ROD Jarosław Parus, który w swoim wystąpieniu poruszył takie tematy jak: 120 lecie ruchu działkowego w Polsce, o Okręgowym Dniu Działkowca Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku, który obchodzony był 12 sierpnia br. w Kwidzynie, o Krajowym Dniu Działkowca w Bytomiu. Poinformował  działkowców o nagrodach jakie zdobył ogród za zajecie I miejsca w konkursie okręgowym na najlepiej zagospodarowany ROD w 2017r. i za szczególne wyróżnienie w konkursie krajowym. Poinformował również o osiągnięciach działkowców z naszego rod w konkursach okręgowych.  Na zakończenie przemówienie życzył wesołej zabawy. Do tego życzenia przyłączył się również Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Śnieg.

Następnie zasłużonym działkowcom wręczono srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec”.  Laureatom w ogrodowym konkursie na najlepiej zagospodarowaną działkę wręczono puchary, a wyróżnionym dyplomy i książki „Vademecum Działkowca”.

Zakończeniem części oficjalnej było wkopanie drzewka buk zwyczajny/odmiana czerwono listna, z tabliczką upamiętniającą 120 lat Ruchu Działkowego w Polsce.

Pomimo kiepskiej pogody w sali Domu Działkowca biesiada trwała do późnych godzin wieczornych.   

                                                         Jarosław Parus  

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.