Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Dzień Korbola” w ROD im. T. Kościuszki w Łobżenicy - 12.09.2017

W sobotę 9 września na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. T. Kościuszki w Łobżenicy odbył się „Dzień Korbola”. Honorowy patronat nad uroczystość objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Imprezę współorganizowało Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy.

Projekt był zrealizowany w ramach inicjatywy lokalnej Gminy Łobżenica. Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem wizerunku patrona ogrodu Tadeusza Kościuszki wspólnie przez Burmistrza Łobżenicy Piotra Łososia, Przewodniczącego Rady Miejskiej Antoniego Kapeję, członka Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Pile Zygmunta Czarnego i Prezesa ROD w Łobżenicy Roberta Mrotka. Po odsłonięciu wizerunku patrona odbył się koncert orkiestry dętej Szkoły Podstawowej w Łobżenicy oraz występy artystów Gminnego Centrum Kultury i świetlicy przy Centrum Profilaktyki w Łobżenicy. Następnie powołano komisję, która oceniła dostarczone dynie i wręczyła nagrody w kategoriach największej dyni i najciekawszej dyni. Podczas uroczystości serwowano kiełbasę z grilla, ugotowany w kuchni polowej pyszny bigos z kabaczkami i zupę pomidorową, a także upieczone przez działkowców placki, kawę, herbatę i in. napoje.

Organizowana była także przez Związek Gmin Krajny w Złotowie akcja drzewko za surowce gdzie przy stoisku każdy mógł otrzymać drzewko w zamian za zużyte baterie i inny stary sprzęt elektryczny i elektroniczny. Towarzystwo Miłośników Łobżenicy zorganizowało swoje stoisko, gdzie zaprezentowała się sekcja średniowieczna w rekonstruowanych strojach ludowych, oraz rozdawano kolorowanki dla dzieci i gazety „Panorama Łobżenicy”. Swoje stoisko wystawiło także Koło Łowieckie „Dzik” z Łobżenicy. Uroczystość uświetnił koncert zespołu Mini Bazar, w którym śpiewał także pan burmistrz Łobżenicy.

Po koncercie były konkursy dla dzieci i młodzieży przygotowane przez pracowników Centrum Profilaktyki i konkursy dla dorosłych przygotowane przez pracowników Gminnego Centrum Kultury. Nagrody i upominki zostały zakupione z projektu inicjatywy lokalnej oraz ufundowane przez GCK i burmistrza Łobżenicy. Zarząd Rodzinnego Ogrodu działkowego pragnie podziękować wszystkim, którzy pomagali w organizacji tej uroczystości.


RM

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.