Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

To już 35 lat! - 11.09.2017

Pod tym hasłem w dniu 2 września odbyły się uroczystości obchodów 35-lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,Przylesie” w Sulechowie.

W uroczystości uczestniczyli, Członek Prezydium OZ PZD w Zielonej Górze Tadeusz Traczyński, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, w tym burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Kaczmar, Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki.

Na uroczystość przybyły delegacje ROD ze Świebodzina, Zbąszynka oraz sąsiednich ogrodów z Sulechowa.

Uroczystości rozpoczęły się odegraniem Hymnu Polskiego Związku Działkowców, który przyjęto oklaskami, a następnie głos zabrał Prezes Zarządu ROD Jan Gwóźdź. W swym wystąpieniu nawiązał do 120-lecia powstania ogrodnictwa działkowego w Polsce, ze szczególnym podkreśleniem rozwoju ogrodów działkowych w latach osiemdziesiątych i powstania Polskiego Związku Działkowców, oraz okresu walki o powstanie nowej ustawy o ROD. W dalszej części wystąpienia omówił historię powstania ogrodu, aktualny stan ogrodu oraz osiągnięcia ogrodu szczególnie w zakresie inwestycji do których zalicza się elektryfikację ogrodu, utwardzenie drogi ogrodowej, budowa placu spotkań, wymiana ogrodzenia ogrodu.

W kolejnym punkcie programu wręczone zostały odznaczenia związkowe dla 14 działkowców, puchar i dyplomy od Prezesa PZD i OZ w Zielonej Górze, oraz podsumowano Konkurs na Najładniejszą Działkę w ogrodzie zakończony wręczeniem dyplomów i nagród dla 13 Laureatów.

Po części oficjalnej zaproszono uczestników na grochówkę i napoje, oraz do zabawy przy przygrywającym zespole muzycznym.

W trakcie uroczystości trwały konkursy i zabawy dla dzieci.

W uroczystości brało udział około 250 osób, a zabawa przy kolorowym oświetleniu trwała do późnych godzin nocnych.

 

Jan Gwóźdź

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio