Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Piknik jubileuszowy - 11.09.2017

Rodzinny Ogród Działkowy „Szarotka” w Legnicy świętował dnia 2 września 2017 r. uroczyste obchody Jubileuszu 50 lecia istnienia Ogrodu połączone z Jubileuszem 120-lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce oraz Dożynkami ogrodowymi.

Na uroczystości przybyli:

  • Honorowa Prezes Okręgu w Legnicy  – inż. Elżbieta Dziedzic
  • Prezydent Miasta Legnicy - Tadeusz Krzakowski
  • Poseł na Sejm RP - Robert Kropiwnicki
  • Radny Rady Miejskiej w Legnicy - Jarosław Rabczenko
  • Wiceprezes ROD „Wypoczynek” w Legnicy - Janina Kalińczuk
  • Pszczelarz - Zbigniew Naumiuk

Po wysłuchaniu Hymnu Narodowego i Związkowego uroczystość otworzyła Prezes ROD „Szarotka” w Legnicy Pani Halina Litwinowicz witając przybyłych gości i działkowców z rodzinami.

Starosta uroczystości Pan Adolf  Podraza wraz ze Starościną Panią Heleną Trajer – najstarsi stażem działkowcy – wręczyli chleb dożynkowy Szefowej Okręgu Elżbiecie Dziedzic, która dzieląc się chlebem z gośćmi oraz działkowcami, złożyła życzenia.

Z okazji Jubileuszu 50 lecia ogród otrzymał pamiątkowe puchary wraz z dedykacjami ufundowane przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego oraz Honorową Prezes Okręgu Legnickiego Elżbietę Dziedzic. Prezentacji pucharów oraz przekazania na ręce Prezes ogrodu wraz życzeniami dla działkowców dokonała Pani  Elżbieta Dziedzic.

 

Poseł Robert Kropiwnicki złożył Działkowcom życzenia jubileuszowe przekazując na ręce Prezes ROD Haliny Litwinowicz wygrawerowaną dedykację w ozdobnym etui.

Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski złożył życzenia jubileuszowe, skierował do Prezes ROD „Szarotka” słowa uznania za głębokie zaangażowanie w rozwój ogrodu i obdarował upominkami. Radny Jarosław Rabczenko wręczył piękny bukiet kwiatów.

Na okoliczność odbywających się w ogrodzie uroczystości działkowiec Pani Teresa Szymańska ufundowała tort okolicznościowy, którym degustowali się uczestnicy pikniku.

Obchody Jubileuszu były również okazją do wręczenia najstarszym stażem działkowcom dyplomów i upominków z gratulacjami, a zasłużonym działkowcom odznak „Zasłużony Działkowiec” wraz z upominkami. Administratorowi strony internetowej ogrodu Krzysztofowi Ławniczkowi, który był również didżejem na pikniku, wręczono dyplom i upominek za działalność społeczną na rzecz ogrodu.

Działkowcy Halina i Henryk Kłopotowscy z rąk  Honorowej Prezes Okręgu Pani Elżbiety Dziedzic otrzymali dyplomy i gratulacje za udział w konkursie „Wzorowa Działka Roku 2017” i uhonorowani zostali bonem upominkowym wartości 50 zł do sklepu internetowego www.działkowiecsklep.pl  oraz kalendarzem i literaturą fachową.

Honorowa Prezes złożyła na ręce Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego medal przyznany przez Prezesa Związku Eugeniusza Kondrackiego z okazji 120 lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce wraz życzeniami i gratulacjami.

Bardzo Miłym akcentem w obchodzonych uroczystościach było wręczenie przez Prezesa ROD "Szarotka" w Legnicy Pani Halina Litwinowicz dla Honorowej Prezes Okręgu w Legnicy Pani Elżbiety Dziedzic  podziękowania w formie dyplomu z okazji Jubileuszu 50 lecia ROD

Kulminacyjnym momentem uroczystości było posadzenie przez Starostę i Starościnę oraz zaproszonych gości, Drzewka Jubileuszowego przy biurze Zarządu ROD.

Zarząd ROD Szarotka – organizator imprezy - zadbał również o część artystyczną, oraz liczne konkursy. Bawiono się w rytm piosenek Zespołu Folklorystycznego ALBINKI ze Strupic, gmina Chojnów i utworów serwowanych przez didżeja.

By nadać uroczystości dożynkowego charakteru, Prezes ogrodu, członkowie zarządu i Starościna ubrali się w ludowe stroje. Uczestnikom pikniku zapewniono obiad – bigosik, udka, kiełbaskę, kaszankę oraz kawę i herbatę ze struclą.

Zabawa odbywała się w bardzo miłej atmosferze.

 

Opracowała:

Prezes ROD „Szarotka” w Legnicy

Halina Litwinowicz

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio