Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Masłów - święto rolniczego stanu - 08.09.2017

Świętokrzyski Urząd Marszałkowski w Kielcach, jak co roku zaprosił działkowców do udziału w rolniczych dożynkach wojewódzkich, które w tym roku odbyły 3 września 2017 roku się w Masłowie.

Na tę okoliczność kieleccy użytkownicy działek wykonali dwa kosze dożynkowe, jako dar ołtarza, złożony podczas uroczystej Mszy Świętej oraz drugi, przekazany Gospodarzowi dożynek – Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego Panu Adamowi Jarubasowi, który pochwalił i serdecznie podziękował za działkowy kosz, pełen dorodnych warzyw, owoców, pięknych kwiatów oraz ziół.

Działkowcy z przyjemnością podziwiali pięknie wykonane wieńce dożynkowe przez przedstawicieli poszczególnych gmin województwa świętokrzyskiego i uczestniczyli w ceremonii  obrzędów dożynkowych. Obejrzeli także wiele stoisk wystawowych, na których zaprezentowano osiągnięcia rolników i ogrodników z naszego regionu. Skorzystali także z porad z zakresu upraw ogrodniczych, udzielanych przez pracowników Ośrodka  Doradztwa Ogrodniczego w Sandomierzu.

Po mile spędzonym dniu, pełnym wielorakich wrażeń, świętokrzyscy działkowcy już wyczekują przyszłorocznego święta rolniczego stanu.

Edward Galus

Prezes OZŚ PZD Kielce

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio